Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Görkem Türk ile Laton Ventures'ın tüm detaylarını konuştuk

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Yatırımcılar ile 2023 yılını değerlendirdiğimiz röportaj serimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Serimizin yeni konuğu ise yeni kurulan bir yatırım şirketi olan Laton Ventures oldu. Laton Ventures'ın tüm detaylarını Laton Ventures Kurucu Ortağı Görkem Türk ile konuştuk.

Türkiye ve dünyadaki oyun girişimlerine yatırım yapmak için kurulan bir yatırım şirketi olarak karşımıza çıkan Laton Ventures, 35 milyon dolarlık bir fon büyüklüğüne sahip. Laton Ventures, Türkiye'nin oyun alanındaki merkezi konumunu kullanarak sektörde küresel ölçekte lider bir yatırımcı pozisyonuna sahip olmayı hedefliyor. Hollanda merkezli ilk fonunu kuran Laton Ventures, sadece Türkiye'de değil tüm dünyada yatırımlar yapacak.

Yatırım yaptığı ekiplere; pazarlama stratejisi, oyun tasarımı, yazılım ve veri analizi gibi birçok alanda destek verecek olan Laton Ventures, derin seviyede operasyonel danışmanlık sağlayarak bu şirketlerin büyümesine önemli bir katkıda bulunmayı da hedefliyor.

Laton Ventures Kurucu Ortağı Görkem Türk tarafından bizimle paylaşılan bilgilere göre şirket, geçtiğimiz 6 ay içinde 2'si Türkiye, 2'si Avrupa ve 1'i Amerika'da olmak üzere toplamda 5 yatırım gerçekleştirdi.

Laton'un yatırımcıları arasında ise Gram Games Kurucu Ortağı Mehmet Ecevit, Loop Games Kurucusu Mert Gür, Ruby Games Kurucusu Mert Can Kurum, Hummingbird Ventures Yönetici Ortağı Fırat İleri, Yemeksepeti Kurucusu Nevzat Aydın, Zynga Türkiye Genel Müdürü Buğra Koç, Mediterra Capital Ortağı Cenk Coşkuntürk ve Gossamer Kurucusu Eric Kress gibi güçlü isimler bulunuyor. Clash of Clans ve Clash Royal gibi önemli oyunların yaratıcısı Supercell’in Laton Ventures'a şirket olarak yatırım yaptığını da ekleyelim.

Laton Ventures Kurucu Ortağı Görkem Türk ile gerçekleştirdiğimiz keyifli röportajda Laton Ventures ile ilgili tüm detaylarını bulabilirsiniz. İyi seyirler.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.