Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Google'ın çatı şirketi Alphabet, son çeyrekte 86 milyar dolar gelir elde etti

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Alphabet, 2023 yılının dördüncü çeyreğinde 86,3 milyar dolar gelir elde ettiğini açıkladı. Bu meblağ, ekim ve aralık ayları arasındaki dönemi kapsıyor.

Google'ın arama geliri 48 milyar dolara yükseldi​


Şirketin geliri, 2022'nin dördüncü çeyreğinde 76 milyar dolardı. Bu da yılın aynı dönemine göre yüzde 13'lük bir artışa tekabül ediyor. Şirketin faaliyet geliri 23,7 milyar dolar iken, net geliri ise bu çeyrekte 20,7 milyar dolar oldu. Bu meblağ bir yıl önce 13,62 milyar dolardı. Karşılaştırma yapmak gerekirse, Alphabet geçtiğimiz çeyrekte 77 milyar dolar gelir ve 19,69 milyar dolar net gelir bildirmişti. Google'ın arama geliri 48 milyar dolara yükselirken, toplam reklam geliri ise yüzde 11 oranında arttı.

Alphabet'in CFO'su Ruth Porat, "2023'ü çok güçlü dördüncü çeyrek finansal sonuçlarıyla kapattık. Dördüncü çeyrek konsolide gelirlerimiz yıllık yüzde 13 artışla 86 milyar dolar oldu. Büyüme fırsatlarımızı desteklemek için yatırım yaparken maliyet tabanımızı kalıcı bir şekilde yeniden yapılandırma çalışmalarımıza bağlı kalmaya devam ediyoruz." ifadesini kullandı.

YouTube reklam gelirleri 9,2 milyar dolar olarak açıklandı​


2023'ün son çeyreğinde YouTube reklam gelirleri 9,2 milyar dolar oldu. Geçtiğimiz yıl bu meblağ 7,96 milyar dolardı. Geçen yılın aynı döneminde 7,32 milyar dolar olan Cloud geliri, bu sene ise 9,19 milyar dolar olarak açıklandı. Donanım, Play Store ve reklam dışı YouTube gelirlerini içeren "Google abonelikleri, platformları ve cihazları", geçen yılın aynı çeyreğindeki 8,79 milyar dolara kıyasla 10,79 milyar dolar oldu.
Alphabet hisseleri, mesai sonrası işlemlerde şaşırtıcı bir şekilde yaklaşık yüzde 4 değer kaybetse de geçen hafta 150 doların üzerini gören hisse senetleri, tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın olarak seyretmeye devam ediyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.