Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Google'ın 3D video arama teknolojisi Project Starline, 2025'te kullanıcılara sunulacak

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Google'ın görüntülü 3D aramalar sunan teknolojisi Project Starline'ı ilk olarak 2021 yılında sizlere aktarmıştık. Google, bu hafta paylaştığı bir blog gönderisinde Project Starline'ı Google Meet ve Zoom gibi sıkça kullanılan video konferans platformlarıyla entegre etmek için çalıştığını açıkladı.

Projenin ilk versiyonu sohbet ettiğiniz kişinin bir projeksiyonunu gördüğünüz ve onun da sizin bir projeksiyonunuzu gördüğü bir 3D görüntülü sohbet kabinini içeriyordu. Bu versiyonda kullanıcılar, neredeyse aynı odada birbirleriyle konuşuyormuş gibi hissediyordu.

Ancak Google daha sonra bu teknolojiyi bir kabin yerine üstüne kamera sistemi monte edilmiş büyük bir TV'ye benzeri bir cihaza sığdırdı. Böylece söz konusu teknolojinin kullanımı, ofisler ve konferans odaları için daha pratik hale geldi.
Google şimdi de Project Starline'ı laboratuvardan çıkarıp iş yerine getirmeyi hedefliyor. Şirketin ürünü ticarileştirmek için HP ile iş birliği yaptığını belirtelim. HP'nin kişisel sistemler başkanı Alex Cho'nun yaptığı açıklamaya göre, HP yapay zekanın gücünden yararlanarak bu teknolojiyi pazara sunmak üzere Google ile ortaklık yapıyor. Ortaklık kapsamında ürünün ticari versiyonunun 2025 yılında görücüye çıkması planlanıyor.

Google'ın paylaştığı bilgilere göre; şirket, Project Starline hakkında daha fazla ayrıntıyı bu yıl içinde paylaşacak.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.