Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Google'dan yapay zeka destekli yeni görsel oluşturma aracı: ImageFX

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Google'ın yeni yapay zeka destekli görsel oluşturma aracı ImageFX, görüntü oluşturmak ve düzenlemek için komut tabanlı bir kullanıcı arayüzü sunuyor. ImageFX, diğer görüntü oluşturma araçlarından farklı olarak "ifade çipleri" özelliği ile anahtar kelime önerilerine dair bir liste sunuyor. Böylece kullanıcılar, yaratımlarının ve fikirlerinin "yakın boyutlarını" deneme imkanına kavuşuyor.


ImageFX bu yeni yaklaşımı ile OpenAI destekli DALL-E 3, Midjourney, Meta destekli Imagine with Meta AI ve Microsoft Designer gibi araçlardan ayrışıyor.

Google paylaştığı blog gönderisinde ImageFX için şu ifadeleri kullanıyor:

"Denemeler yapma ve yaratıcılık için tasarlanan ImageFX, basit bir metin komutuyla görüntüler oluşturmanıza, ardından etkileyici çipler kullanarak bunları kolayca yeni bir komutla değiştirmenize olanak tanır."

Google, ImageFX'te şiddet içeren, saldırgan ve cinsel içerikli içerikler gibi "sorunlu çıktıları" sınırlamak için "teknik önlemler" aldığını belirtiyor. Ayrıca Google, ImageFX kullanılarak üretilen görüntüleri dijital bir filigran olan SynthID ile etiketliyor. ImageFX'i Google'ın deneysel yapay zeka projelerine yönelik web uygulaması olan AI Test Kitchen'da bulabilirsiniz.

Imagen 2 daha fazla ürün ve hizmette kendini gösteriyor​


Bu arada ImageFX, bir üretimsel yapay zeka görüntü modeli olan Imagen 2 tarafından destekleniyor. Imagen 2'nin Google'ın DeepMind ekibi tarafından geliştirildiğini hatırlatmakta fayda var.

Google'ın paylaştığı bilgilere göre; Imagen 2, Vertex AI dahil olmak üzere daha fazla ürün ve hizmete eklenecek. Ayrıca Imagen 2, artık Workspace'te Google Ads ve Duet AI'daki metinsel komutlarla görüntü oluşturma özelliklerini de destekliyor. Buna ek olarak Google'ın yapay zeka destekli arama deneyimi SGE'nin Google Image Search kısmında da görsel üretimi için Imagen 2'den yararlanılıyor.

Vertex AI'da ise Imagen 2, Google Cloud müşterileri için bir API aracılığıyla kullanılabiliyor. Son olarak Imagen 2'nin Google'ın yapay zeka odaklı sohbet robotu Bard aracılığıyla da kullanılabildiğini de ekleyelim.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.