Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Google, yılın geri kalanında işe alım hızını yavaşlatacak

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Google CEO'su Sundar Pichai, geçtiğimiz günlerde çalışanlarına bir not gönderdi. Pichai'nin notunda Google'ın yılın geri kalanında işe alım hızını yavaşlatacağı bilgisi yer aldı.

Kritik pozisyonlar için işe alımlar devam edecek​


Sundar Pichai, "Tüm şirketler gibi biz de ekonomik rüzgarlara karşı dayanıklı değiliz. Daha güneşli günlerde gösterdiğimizden daha fazla aciliyet, daha keskin odaklanma ve daha fazla açlıkla çalışarak daha girişimci olmamız gerekiyor." dedi. Kısacası Pichai, ekonomideki belirsizliğin kendilerini böyle bir önlem almaya gittiğini açıkladı. Aslında nota göre şirket, işe alımları tamamen dondurmuyor. Fakat işe alıma devam edilecek pozisyonlar ise Google için kritik pozisyonlar olacak. Bu pozisyonlar arasında mühendislik, teknik gibi roller yer alıyor.

Alphabet hisseleri, bu yıl yüzde 21 düştü​


Alphabet hisseleri bu yıl yüzde 21 oranında düşüş gösterdi. Şirket, analistlerin beklediği tahminleri kaçırdı, ayrıca şirketin Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ruth Porat, ileride başka bir zorlu dönemin olabileceği konusunda da uyarılarda bulundu.

İlk çeyrekteki büyüme, 2021′in ilk üç ayındaki yüzde 34′lük büyümeden bir önceki yıla göre yüzde 23′e yavaşladı. Pichai söz konusu notta, tüm bunlara rağmen şirketin ikinci çeyrekte 10 bin çalışanı işe aldığını söyledi.

Sundar Pichai, bazı durumlarda işe alımların yavaşlatılmasının, yatırımların çakıştığı yerlerde konsolidasyon ve süreçleri düzene sokma anlamına geldiğini; diğer durumlarda, kalkınmayı duraklatmak ve kaynakları daha yüksek öncelikli alanlara yeniden dağıtmak anlamına geleceğini söyledi.

Google, konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.