Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Google, yasal olmadığını düşündüğü Google Voice aramalarına "spam olduğundan şüphelenilen arayan" uyarısı ekledi

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Android telefon kullanıcıları iyi bilecektir, spam olduğundan şüphelenilen biri aradığı zaman telefonun ekranı koyu kırmızı bir renkle arayanın spam olduğunu gösteriyor. Özellikle ülkemizde son dönemde bu aramalarda ciddi bir artış var ve birçok kişi için bu ciddi bir sıkıntıya dönüşmeye başladı. Spam aramalar nedeniyle yaşanan dolandırıcılık vakalarının birçok örneğini hemen hemen her gün okur hale geldik.

Android cihazlarda bu kapsamda önlemler alınsa da Google, bu hizmetini şimdi biraz daha genişletiyor. Bu kapsamda Google, yasal olmadığını düşündüğü Google Voice aramalarına kırmızı bir "spam olduğundan şüphelenilen arayan" uyarısı eklediğini duyurdu. Paylaşılan bilgilere göre Google, Android için geleneksel telefon uygulamasında kullandığı aynı gelişmiş yapay zekayı kullanarak spam tespiti yapıyor.

Yeni etiketler, gelen arama ekranında ve kullanıcının arama geçmişinde görünür. Kullanıcılar, bu numaradan gelecek aramaların doğrudan sesli postaya gitmesine ve arama geçmişi girişlerinin spam klasörüne konmasına neden olan şüpheli bir istenmeyen aramayı onaylayabilir, aynı zamanda etiketli bir aramayı spam değil olarak işaretleyebilir ve ardından şüphelenilen spam etiketi o numara için bir daha asla görüntülenmez.

Google'ın açıklamalarına göre istenmeyen ses filtresi ayarı (Ayarlar > Güvenlik > İstenmeyen Postayı Filtrele) kapalı olduğunda, şüpheli spam etiketlemesi otomatik olarak görünür. Spam filtreleme açık olduğunda, Google'ın spam olarak tanımladığı tüm aramalar otomatik olarak sesli postaya gönderilir ve arama girişi spam klasörüne eklenir.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.