Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Google, yapay zekaya odaklanmak için Ar-Ge grubu Area 120'deki projelerin yarısını iptal etti

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Şirkete yakın kaynakların paylaştığı bilgilere göre teknoloji devi Google, harcamaları kontrol etmek ve yapay zekaya daha sıkı odaklanmak amacıyla kendi Ar-Ge grubu Area 120'deki projelerin neredeyse yarısını iptal etti. Area 120'deki bazı ekiplere, bu hafta projelerinin yeniden düzenlendiği veya iptal edildiği bildirildi.

Area 120'de daha önce 14 proje bulunuyordu ve proje sayısı 7'ye indirildi. Projeleri devam etmeyecek olan çalışanlara, Ocak 2023'ün sonuna kadar Google'da yeni bir iş bulmaları gerektiği, aksi takdirde işten çıkarılacağı söylendi.

Area 120'deki projelerin iptali, en başta her ne kadar şirkete yakın kaynaklardan duyulan bir haber olsa da Google da bu iptalleri onaylandı. Şirket, kısa bir süre önce Area 120'nin odağını Google'ın yapay zekaya yaptığı derin yatırıma dayanan ve önemli kullanıcı sorunlarını çözme potansiyeline sahip projelere kaydıracağını paylaştıklarını; sonuç olarak, Area 120'de yeni çalışmalara yer açmak için birkaç projeyi sonlandırdıklarını açıkladı.

İptal edilen 7 adet Area 120 projesinden biri olan web mağazası oluşturma aracı Qaya halka açıldı. İptal edilen üç proje, elektrikli araç şarj istasyonları haritası, karbon muhasebe aracı ve ormanların karbonunu ölçmenin bir yolu gibi iklim yanlısı projeleri içeriyordu. Diğer üçünün bir alışveriş projesi, AR ve VR için bir analiz aracı ve Google E-Tablolar için bir muhasebe projesi olduğu söylendi.

2016 yılında hayata geçirilen Area 120, çalışanlara Google'da yaşayan küçük girişimler üzerinde çalışma fırsatı sunuyor. Area 120'nin kayda değer ürünleri arasında, 2020'de piyasaya sürülen ve yavaş hücresel ağlarda düşük bellekli cihazlar kullanan kişilere hitap eden bir oyun platformu olan GameSnacks bulunuyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.