Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Google, yapay zeka projelerini güçlendirmek için Research ve DeepMind ekiplerini birleştiriyor

  • Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Google’ın operasyonel verimliliği artırmak amacıyla finans ve gayrimenkul departmanlarında işten çıkarmalar yapmaya hazırlandığını aktarmıştık.

Şirket, şimdi de yapay zeka portföyünü güçlendirmek ve daha etkin yapay zeka modelleri oluşturmak için önemli bir adım attı. Google, Research ve DeepMind bölümlerindeki yapay zeka ekiplerini birleştirme kararı aldı. Bu birleşme, yapay zeka projelerinin daha etkin bir şekilde geliştirilmesini ve iyileştirilmesini sağlamayı amaçlıyor. Ayrıca Google'ın Responsible AI teams yani sorumlu yapay zeka ekipleri de bu değişiklikten etkilenerek DeepMind'a taşınacak.

Dolayısıyla Google'ın yapay zeka alanında yaptığı bu hamle, rekabetçi konumunu güçlendirmeye yönelik stratejik bir adım olarak kabul ediliyor. Şirket, gelecekte daha etkili yapay zeka modellerini piyasaya sürmeyi ve teknolojiyi güvenli bir şekilde geliştirmeyi hedefliyor. Bunun Google'ın yapay zeka alanındaki liderliğini korumasına ve rekabet ortamında daha da ilerlemesine katkıda bulunabileceği konuşuluyor.

Geçen yıl tanıtılan ve Google'ın en gelişmiş yapay zeka modeli olan Gemini, bu birleşme sürecinde önemli bir rol oynuyor. Ancak geçen mart ayında Google, tarihi figürlerin yanlış ve tarihsel açıdan hassas olmayan görüntüler üretmesiyle ilgili eleştirilerin ardından yapay zeka modelinin insan görüntüleri oluşturmasını geçici olarak durdurdu. Bu durum, şirketin yapay zeka projelerini daha dikkatli bir şekilde yönetmek ve geliştirmek için aldığı önlemlerden biri olarak görüldü.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.