Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Google, Sahte Kripto Uygulamalarını Play Store İçerisinden Kaldırıyor

  • Konbuyu başlatan Bilgehan Bilge
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
B

Bilgehan Bilge

Misafir
kriptoblogu_playstore-1024x683.jpg

Google, Android işletim sisteminin resmi mağazası Google Play Store içerisinden sahte kripto uygulamalarını temizlemeye başladı.Google Play Store zaman zaman kullanıcılara rahatsız edici düzeyde reklam gösteren uygulamalar ya da veri hırsızlığına sebebiyete yol açan uygulamalar sebebiyle sıkıntı yaşayabiliyor. Google, Android işletim sisteminin resmi mağazasında bu sebepten dolayı belirli tarihlerde temizlik gerçekleştiriyor. Google yeni belirlediği kurallarla, uygulamaların sahte olduğunu anlamanın daha iyi yollarını ararken kuralları da tekrar belirleyerek dolandırıcılığın önüne geçmeyi planlıyor.

Google, yeni mağaza kurallarını belirledi​


Google, yeni belirlediği kurallar çerçevesinde kullanıcıların karşısına çıkan ve geçmeye izin verilmediği için çok fazla can sıkan reklamların artık Google Play Store içinde yer alan uygulamalarda kullanılmasına izin vermeyecek. Şirketin e-posta yoluyla yaptığı bilgilendirmede, kullanıcıların yüksek deneyim yaşamasını sağlayan bu özelliğin 30 Eylül 2022’de yürürlüğe girmesinin planlandığı açıklandı. Android işletim sistemindeki uygulamalarda artık kapatmaya izin verilmeyen reklamlar kullanılamayacak.

Google, yaptığı diğer bir değişiklikle taklitçi kripto para uygulamalarının önüne geçmeyi amaçlıyor. Mağazada yer alan uygulamaların simgelerinde ya da uygulamanın içerisinde artık popüler kripto paraların simgeleri yer alamayacak.

Google yayınladığı bir dizi değişiklikle Play Store için kullanıcı deneyimini daha da arttırmayı amaçlıyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Google, Sahte Kripto Uygulamalarını Play Store İçerisinden Kaldırıyor yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.