Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Google, Play Store'a biyometrik doğrulama ekliyor

  • Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Google Chrome'un güvenli tarama özelliği artık gerçek zamanlı koruma sağlayacak şekilde güncellendiğini geçtiğimiz aylarda aktarmıştık. Şirket şimdi ise Play Store'a cüzdanları güvende tutmak için biyometrik doğrulamayı ekliyor. Bu güncelleme, Android kullanıcılarına alışverişlerini parmak izi veya yüz taraması gibi biyometrik verilerle doğrulama seçeneği sunuyor.

Google'ın bu güncelleme hakkında gönderdiği e-postalarda, kullanıcıların dijital mağazada biyometrik doğrulamayı etkinleştirebilecekleri belirtiliyor. Bu özellik, kullanıcıların her alışverişlerinde kimliklerini biyometrik olarak doğrulamalarını sağlayacak.

Güncelleme şu anda kullanıma sunulmuş durumda. Kullanıcılar, Play Store uygulamasını açıp Ayarlar'a giderek Biyometrik Doğrulamayı etkinleştirebiliyorlar. Ancak, bu ayarın değişeceği belirtiliyor. Google'ın yakın gelecekte kullanıcıların hesap parolasını girmek yerine biyometrik verilerini kullanmalarına izin vereceği de paylaşılanlar arasında.

Bu özelliğin amacı, kullanıcıların telefonları herhangi bir şekilde tehlikeye girdiğinde yetkisiz alışverişleri engellemek. Yani kullanıcılar artık her alışverişte bir parola girmek zorunda olmayacaklar. Bir taraftan söz konusu özellik, üçüncü taraf uygulamalarda da kullanılabilecek. Ancak bu özelliğin uygulamalarda ne kadar yaygın olacağı, uygulama geliştiricilerin bu özelliği destekleyip desteklemeyeceklerine bağlı olacak.

Google, bu güvenlik özelliği hakkında çok fazla bilgi vermese de, kullanıcıların güvenliğini artırmak için attığı bu adımla ilgili olarak gelecekte daha fazla detay paylaşması bekleniyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.