Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Google.org, 20 milyon dolarlık üretimsel yapay zeka programını başlatıyor

  • Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Google.org, üretimsel yapay zeka teknolojisinin geliştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla 20 milyon dolarlık yeni bir program başlatıyor. Google.org Accelerator: Generative AI adını taşıyan program, 21 kar amacı gütmeyen kuruluşu içeriyor. Bu kuruluşlara teknik eğitim, atölye çalışmaları, mentorluk ve yapay zeka koçluğu gibi destekler sunuyor.

Google.org'un burs programı aracılığıyla Google çalışanları, belirli kar amacı gütmeyen kuruluşlarla 6 aya kadar tam zamanlı olarak çalışarak üretimsel yapay zeka araçlarının geliştirilmesine yardımcı olacak. Programa dahil olan kar amacı gütmeyen kuruluşlar arasında, mülteciler için çeviri hizmeti sağlayan Tarjimly, düşük gelirli bireylerin kamu faydalarına erişimini destekleyen Benefits Data Trust ve ABD'deki SNAP faydaları başvuru sürecini hızlandırmayı amaçlayan mRelief gibi kuruluşlar bulunuyor.

Google.org'un yöneticilerinden Annie Lewin, üretimsel yapay zekanın sosyal etki odaklı ekiplere sunduğu önemli fırsatlara dikkat çekti. Lewin'e göre bu teknoloji, topluluklara daha üretken, yaratıcı ve etkili bir şekilde hizmet etmelerinde yardımcı olabilir.

Google.org'un sosyal etki odaklı yapay zeka projelerine sağladığı finansal ve teknik destek, bu alanda önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Bu girişimin, yapay zeka teknolojisinin sosyal sorunlara daha etkin bir şekilde çözüm bulmada rol oynaması bekleniyor.

Bu girişim, kar amacı gütmeyen kuruluşların yapay zeka teknolojisine erişimini ve kullanımını artırmak amacıyla hayata geçirildi. Google.org'un sağladığı desteklerin yanı sıra, programın katılımcılarına sunulan eğitim ve mentorluk hizmetleri, üretimsel yapay zeka teknolojisinin etkin bir şekilde kullanılmasına olanak sağlayacak.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.