Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Google, operasyonel verimliliği artırmak için işten çıkarma yapmaya hazırlanıyor

  • Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Geçen hafta Elon Musk'ın liderliğindeki Tesla'nın çalışan sayısında azaltmaya gittiğini ve çalışanlarının yüzde 10'unu işten çıkarmaya hazırlandığını aktarmıştık. Teknoloji dünyasında sular durulmuyor.

Dünyanın önde gelen şirketlerinden Google, yaptığı açıklamada finans ve gayrimenkul departmanlarında işten çıkarma yapacağını duyurdu. İşten çıkarmaların büyük bir kısmı, şirketin büyüme gösteren bölgelerine bazı görevlerin taşınmasıyla gerçekleşecek. Özellikle Atlanta, Chicago, Hindistan, İrlanda ve Meksika gibi büyüme potansiyeli olan bölgelerde operasyonların genişletilmesi planlanıyor.

Google'ın amacı, stratejik önceliklerine daha iyi uyum sağlamak ve operasyonel verimliliği artırmaktır. Google sözcüsü, yapılanmanın, şirketin büyük sektörlerdeki rekabet gücünü artırmayı hedeflediğini belirtti. Ancak kesin işten çıkarma sayısı ve hangi bölgelerin etkileneceği konusunda net bir bilgi verilmedi.

Şirketin CEO'su Sundar Pichai, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamalarda Google'ın stratejik dönüşüm sürecinin bir parçası olarak daha fazla yapılanma ve işten çıkarma yapılacağını belirtmişti. Pichai, bu yapılanmanın şirketin gelecekteki büyüme ve rekabet stratejilerine uyum sağlamak amacıyla gerçekleştiğini ifade etti.

Geçmişte de benzeri yapılanmaların gerçekleştirilmesi ve şirketin stratejik dönüşümler yaparak değişen pazar koşullarına uyum sağlaması, Google'ın gelecek stratejileri açısından önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Bu süreçte, Google'ın rekabet gücünü artırmak ve yenilikçi projeler üzerinde odaklanmak için kaynaklarını daha etkin bir şekilde yönlendirmesi bekleniyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.