Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Google, microLED ekran panellerine odaklanan Raxium'u satın aldı

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Artırılmış ve sanal gerçeklik teknolojileri üzerinde çalışmalar yapan Google, önemli bir satın alma gerçekleştirdiğini duyurdu. Google tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, microLED ekran panelleri üreten Raxium girişimini satın aldı.

Google ve Raxium arasında gerçekleşen satın alma anlaşmasının finansal detayaları ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadığını da ekleyelim. 2017 yılında Gordon Wetzstein ve Rick Dodd tarafından ABD'de kurulan Raxium, yüksek çözünürlüklü ve küçük boyutlara sahip microLED ekran panelleri üretiyor.

Google'ın Raxium girişimini satın almasının temel amacı ise Raxium girişiminin artırılmış gerçeklik gözlükleri üzerinde kullanılabilecek microLED ekran panelleri üretmesi.

Kısacası Raxium, geliştirdiği microLED ekran paneli ile birlikte Google'ın artırılmış gerçeklik gözlüğü geliştirmesine yardımcı olacak. 2012 yılında Google Glass ile birlikte artırılmış gerçeklik yarışına dahil olan Google, uzun süredir ise konu ile ilgili sessizliğini koruyor.

Artırılmış gerçeklik özelindeki çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Google'ın 2020 yılının Temmuz ayında Kanada merkezli akıllı gözlük girişimi North'u satın aldığını duyurduğunu da hatırlatalım.

Geçtiğimiz Ocak ayında ise Google Labs'in "Project Iris" isimli bir artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerinde çalıştığı paylaşılmıştı. Google'ın artırılmış gerçeklik gözlüğü ile ilgili detaylar kısa süre içinde karşımıza çıkabilir. Konu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.