Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Google, Meet ve Duo ürünlerini birleştiriyor

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Google dün paylaştığı duyuruda Duo ve Meet ürünlerini tek bir platformda toplayacağını açıkladı. Sadece Google Meet ürünü ile yola devam etmeyi planlayan şirket, Duo'nun sağladığı özellikleri Meet ürününde kullanıcılarına sunacak.

Google Workspace Direktörü Javier Soltero'nun paylaştığı blog yazısına göre ekip, kullanıcıların hangi ürünü ne amaçla kullandığını anlamayı önemsiyor. Gmail adresleri ve telefon numaralarını bir araya getirmeyi planlayan şirket, kullanıcıların tüm kimliklerini tek bir yerden yönetmesini sağlıyor. Aynı erişilebilirlik yaklaşımıyla Google Meet ve Chat'in bir araya geldiğini belirtelim.

Pandemi döneminde Zoom'un devasa yükselişi, Google dahil olmak üzere pek çok teknoloji şirketini çevrimiçi toplantı araçlarını yenilemeye itti. Google tarafından ilk olarak 2016 yılında tanıtılan Duo, 23 Nisan 2020'de görüntü kalitesini iyileştirerek uygulamaya yeni özellikler eklemişti. Mayıs 2020'de ise aile modu özelliği ile Google Duo sohbetlerine efektler, sanal maskeler ve çıkartmalar geldi.

Aynı dönemde G Suite, Google Workspace'e dönüşürken, Meet, Chat ve Rooms entegrasyonları Workspace çatısı altındaki tüm uygulamalarda kendini göstermeye başladı. Zoom ile rekabet etmek için kolları sıvayan Google, Meet'e Zoom benzeri arkaplan görselleri ekledi. 2022'de ise Google Meet'in baştan aşağı yenilendiğini gördük. Toplantı içi tepkiler, uçtan uca şifreleme, "Picture in Picture" modu dahil olmak üzere Google Meet'e pek çok yeni özellik eklendi.

Bu yeni karar ile Google Duo mobil uygulaması, kademeli olarak Google Meet uygulamasına dönüşecek. Kullanıcılar, ilk olarak yalnızca Google Meet'in özelliklerini görmeye başlayacak, uygulama bu yılın sonlarına doğru Google Meet ismini alacak. Şu anda kullanılan Google Meet uygulaması ise "Meet Original" adı ile anılacak. Google Duo'nun Google Meet'e dönüşmesinde, Google Meet'in önemli seviyede büyümesi rol oynuyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.