Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Google, İngilizce öğrenenler için yapay zeka destekli konuşma pratiği aracını test ediyor

  • Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
İngilizce, dünya genelinde en yaygın kullanılan dillerden biri olduğu için bu dili konuşabilmek iletişimde önemli bir beceri olarak kabul ediliyor. Bu dönemde yapay zeka da dil öğrenme sürecini büyük ölçüde geliştirebilen bir araç haline geldi dersek yanlış olmayacaktır.

Yapay zeka destekli uygulamalar, dil öğrenenlerin kelime dağarcığını genişletmelerine, gramer kurallarını öğrenmelerine ve konuşma becerilerini geliştirmelerine yardımcı oluyor. Örneğin; dil öğrenme uygulamaları, kullanıcıların dil bilgisini doğrudan uygulamalarını sağlayarak etkileşimli bir öğrenme deneyimi sunuyor.

Google da son dönemde bu konuda önemli bir adım attı. Şirket, Search (Arama) sekmesinde İngilizce öğrenenler için yeni bir yapay zeka destekli speaking practice (konuşma pratiği) aracını test etmeye başladı.

Bu yeni özellik, kullanıcıların İngilizce becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor. Google, söz konusu aracın İngilizce öğretmek için değil; İngillizce dil becerilerini iyileştirmek için tasarlandığını belirtiyor. Teknoloji devi, özelliğin Arjantin, Kolombiya, Hindistan, Endonezya, Meksika ve Venezuela gibi belirli ülkelerde test aşamasında olduğunu açıkladı. Ancak kullanıcıların bu özelliğe erişmek için Search Labs'e kaydolmaları gerektiğinin altını çizmek gerek.

Google'ın bu yeni özelliği, İngilizce öğrenenlerin pratik yapmalarına yardımcı olmak amacıyla 2023 yılının sonlarında tanıttığı benzer bir araca benziyor.

Bir taraftan bu gelişme, Google'ın kullanıcı deneyimini geliştirmek ve İngilizce öğrenenlerin becerilerini desteklemek için yaptığı son çabalar arasında yer alıyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.