Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Google Haritalar, navigasyona 3 boyutlu bina görüntüleme özelliğini ekliyor

  • Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Yıllar içinde yol güvenliği, teknolojinin odaklandığı kritik alanlardan biri haline geldi. Özellikle, karmaşık şehir içi bölgeler veya bilinmeyen yerlerde yol bulmayı kolaylaştıran teknolojik araçlar sürücüler için büyük önem taşıyor.

Bu alanda Google Haritalar yeni bir güncellemeyle gündeme geldi. Bu güncelleme, kullanıcıların navigasyonda 3 boyutlu bina görüntülerini görmesine olanak tanıyor. Google Haritalar'ın son güncellemesiyle artık kullanıcılar, seyahat ettikleri rotada 3 boyutlu bina görüntülerini görebilecekler. Bu özellik, büyük şehir merkezlerinden küçük kasabalara kadar her türlü yerde kullanılabilir durumda olacak.

Tekrar hatırlatmak gerekirse, uygulama uzun bir süredir 3 boyutlu bina görüntüleme özelliğine sahipti. Ancak bu özelliği kullanabilmek için belirli ayarların yapılması gerekiyordu. Ancak en son yapılan güncelleme ile birlikte, navigasyon başladığında bu özellik artık otomatik olarak aktif hale geliyor.

Ancak bu özellik şu anda test aşamasında. Aralık ayında bazı kullanıcılar söz konusu özelliği deneme fırsatı buldu. Fakat şu an daha fazla kullanıcıya sunulmaya başlanmış gibi görünüyor. Navigasyon sırasında 3 boyutlu bina görüntülerini aktifleştirmek için özel bir seçeneği etkinleştirmek gerekiyor. Bu da kullanıcıların navigasyonu kullanırken daha detaylı bir görünüm elde etmelerine olanak sağlıyor.

Google Haritalar'ın navigasyonda 3 boyutlu bina görüntülerini gösterebilmesini önemli bir gelişme olarak değerlendirilebiliriz. Bu özellik, kullanıcılara daha detaylı bir yol görünümü sunarak, rotaları üzerindeki binaları net bir şekilde görmelerini sağlıyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.