Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Google Haritalar, Android kullanıcılarına gerçek zamanlı hava durumu bilgisi sunacak

  • Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Google'ın, Android Auto üzerinden gerçek zamanlı batarya bilgilerini Google Haritalar'a aktarabilme özelliğini duyurduğunu daha önce sizlere aktarmıştık. Uygulama, bugün yeni özelliklerle güncellendi. Google Haritalar, artık Android kullanıcılarına gerçek zamanlı hava durumunu ve Air Quality Index'i yani Hava Kalitesi Endeksi'ni gösterecek.

Bu özellik sadece bununla sınırlı değil. Harita üzerindeki konum işaretine tıklandığında kullanıcılar, yalnızca hava durumu ve Hava Kalitesi Endeksi bilgilerine değil, aynı zamanda hissedilen sıcaklık, gün boyunca beklenen en yüksek ve en düşük sıcaklık gibi daha fazla bilgiye de erişebilecekler. Ayrıca kullanıcılar 12 saatlik hava durumu tahminlerini de görebilecekler.

Google Haritalar, sıcaklık, yağış ve hava kalitesi verilerini The Weather Channel'dan alıyor. Kullanıcılar harita üzerinde hareket ettikçe hava durumu bilgileri güncelleniyor. Böylece kullanıcılara nerede olursa olsun mevcut koşullar hakkında bilgiler sağlanıyor.

Bu güncelleme, kullanıcıların seyahat planlamalarını ve rotalarını belirlerken hava durumu ve hava kalitesi bilgisine erişmelerini sağlıyor. Böylece kullanıcıların daha bilinçli ve güvenli kararlar almaları sağlanıyor ve seyahat deneyimleri iyileştiriliyor.

Güncellemenin şu anda 11.113.x sürümüyle geniş çapta kullanılabilir durumda olduğunu ekleyelim. Ancak iOS kullanıcıları Google Haritalar'daki gerçek zamanlı hava güncellemelerinden yaklaşık dört yıldır faydalanırken Google'ın bu özelliği Android platformuna entegre etmesinin biraz zaman aldığını da hatılatalım.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.