Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Google, ChromeOS'e daha fazla uygulama getirmek için Cameyo'yu satın aldı

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
ChromeOS'in uygulama çeşitliliğini artırmak için çalışmalar yapan Google, yeni bir satın alma gerçekleştirdiğini duyurdu. Google tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, uygulamaların sanallaştırılmasına ve bir ağ üzerinden son kullanıcılara ulaştırılmasına olanak tanıyan Cameyo'yu satın aldı.

Google ve Cameyo arasında gerçekleşen satın alma anlaşmasının finansal detayları ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Google'ın Cameyo girişimini satın almasının sürpriz bir hamle olmadığını da ekleyelim. Google, zaten uzun zamandır ChromeOS'in uygulama sayısını artırmak için Cameyo ile birlikte çalışıyordu.

2018 yılında Andrew Miller, Eyal Dotan ve Robb Henshaw tarafından ABD'de kurulan Cameyo, uygulamaların farklı platformlarda çalıştırılabilmelerine odaklanıyor. Temelinde bir Virtual Application Delivery (VAD) platformu olan Cameyo, sağladığı bulut teknolojisi ile birlikte Windows ve Linux uygulamalarının herhangi bir cihaz üzerinden kullanıcılara sunulmasını sağlıyor.
Google'ın Cameyo girişimini satın almasının arkasındaki ana neden ise ChromeOS'in oldukça az uygulamaya sahip olması. Hatırlatma gerekirse ChromeOS, Google tarafından sadece Chromebook modellerinde kullanılması için geliştirilen bir işletim sistemi.

Google, Cameyo ile birlikte çeşitli Windows uygulamalarını bulut üzerinden ChromeOS kullanan cihazlara taşıyor. Bu satın alma ile birlikte gelecekte daha fazla Windows uygulamasının Chromebook modellerinde çalıştığını görebiliriz.

Cameyo Kurucu ortağı ve CMO'su Robb Henshaw, konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda Google'a katılmalarının sanallaştırılmış uygulamaların ChromeOS'e daha da derinlemesine entegre edilmesini sağlayacağını paylaştı.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.