Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Google asistan ile park yeri ücretlerini ödemek mümkün

İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Google, Android'e eklenen yeni mesajlaşma ve eğlence özelliklerini duyurdu. Ürün yöneticisi Phil Ou'nun paylaştığı özellikler arasında, dil bilgisi düzenleme, canlı transkript, yakındakilerle paylaşım ve fotoğraf alanında portre blurlama gibi pek çok farklı yenilik yer alıyor.

Bu özelliklerden en çok dikkat çekeni ise park ücreti ödeme özelliği oldu. Google Asistan ve Google Pay'in beraber çalıştığı bu özellik, park ücretini ödemenin yanı sıra park durumunu kontrol etmenize ve park alanı kullanım saatlerinizi uzatmanıza imkan tanıyor.

Özellik nasıl çalışıyor?​


Özelliği kullanmak için aracı park ettiğinizde, "Hey Google, park ücretini öde" demeniz yeterli. Bu adımın ardından Google Asistan'ın harekete geçtiğini göreceksiniz. Aynı şekilde sesli komutlarla park durumunu kontrol edebilir ve park süresini uzatabilirsiniz.

Bu özellik için ParkMobile ile iş birliği yapan şirket, ABD'nin 400 şehrinde özelliği aktif hale getirdi. Özelliğin yoğun ilgi göremesi halinde yeni iş ortaklarının da listeye eklenmesi olası. Kim bilir belki önümüzdeki yıllarda İspark ve Google ortaklığı ile ülkemizde de özelliğin hayata geçtiğini görme şansımız olur.

Özellik, Google'ın ulaşım alanında bir adım daha ileri gitmesini sağlarken, kullanıcıların ulaşım özelinde verilerini elde etmesini de mümkün kılıyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.