Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Google aramalara gitar akort etme özelliği geldi

T

Tuğçe İçözü

Misafir
Google aramalar, yeni yayınladığı özellik sayesinde telefonunuzun mikrofonunu kullanarak gitar akort etmenizi sağlıyor. Google Tuner olarak adlandırabileceğimiz özellik, geçen hafta yayına alındı. Arama kısmına "Google Tuner" yazarak özelliğe erişmeniz mümkün.

Aslına bakarsanız şimdye kadar pek çok dijital akort uygulaması yayınlandı. Müzisyenlerin dilediği zaman kullanabileceği birbirinden farklı seçenek mevcut. Dolayısıyla Google'ın bu alanda hizmet sunması şaşırtıcı.

Yine de hava durumu, para birimi, saat dilimi ve hesap makinesi gibi arama sonuçlarını widgetlar ile destekleyen arama motoru, müzisyenlere yeni bir widget sunmuş oluyor.


Özellik nasıl çalışıyor?​


Deneyenler, özelliğin kullandığınız cihazın ses kalitesiyle birlikte işlevsellik kazandığını dile getiriyor. Eğer iPhone12 Pro ile Safari ya da Blue Snowball USB mikrofon ile Edge üzerinden denerseniz, özelliğin ses almakta zorluk yaşamadığı belirtiyor. Ancak Android cihazlarda Chrome üzerinden test edildiğinde, özelliğin ses almakta güçlük yaşadığı söyleniyor. Söylenenlere rağmen tavsiyemiz, sonuçları kendinizin deneyip görmesi.

Ben bir gitarla olmasa da ses vererek Mac üzerinden denediğimde, özelliğin ses almakta herhangi güçlük çekmediğini gördüm. Ancak gitar akort etmekten farklı olarak verdiğim seslerin gitar akorlarındaki karşılıklarını görmekle yetindim. Tabi sesim titremediğinde arada "doğru ayar" uyarısıyla da karşıladım.


2020'de Arama sürecine "Aramak için Mırıldan" ve arama sonuçlarına Kısa videolar sekmesi gibi özellikler ekleyen Google, kendini yenilemekten vazgeçmiyor. Ancak özellikle ses odaklı özelliklerin, Google'ın sesli komut ile arama özelliklerini geliştirmesine katkıda bulunabilir.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.