Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Google, arama sonuçlarının sayısını gizlemeye başlıyor

  • Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Google Maps'in Android sürümünde yeni tasarımını test ettiğini sizlere aktarmıştık. Şirket, şimdi de bir güncelleme ile yeniden gündeme geldi.

Bilindiği gibi Google, belirli bir arama sorgusu için dönen sonuçların sayısını uzun bir süredir kullanıcılara gösteriyordu. Ancak son zamanlarda kullanıcılar tarafından fark edilen bir değişikliğe göre, Google artık bu sayıyı varsayılan olarak gizlemeye başladı.

Son birkaç gündür kullanıcılar Google Arama'nın toplam arama sonuçlarını gizlemeye başladığını fark etti. Hatırlarsanız, Google'da arama sonuçlarının sayısı, arama filtrelerinin hemen altında, gerçek arama sonuçlarının üzerinde yer alırdı. Bu sayede kullanıcılar, ne kadar bilgiyle karşılaştıklarını hızlıca anlayabiliyorlardı.

Bu değişikliğe rağmen arama sonuçlarının sayısı tamamen ortadan kaldırılmadı. Söz konusu sayıya, şu anda Araçlar Menüsü altından Gelişmiş Arama ve diğer filtrelerle birlikte erişebilmek mümkün.

Bu değişikliğin arama işlevselliğini büyük ölçüde etkilemesi beklenmiyor, zira sonuçlar genellikle milyonlarca veya milyarlarca olabiliyor. Yine de Google Arama'nın uzun yıllardır kullanılan bir özelliğinin değişmesi dikkat çekici. Birçok kullanıcı için arama sonuçlarının sayısı, arama sonuçlarını değerlendirmenin ve sorguları optimize etmenin önemli bir parçasıydı.

Bu değişiklik, Google'ın arama deneyimini geliştirme ve kullanıcı ihtiyaçlarına daha iyi uyum sağlama çabalarını gösteriyor. Bir taraftan yapılan güncelleme karşısında Google’ın kullanıcı ihtiyaçlarına en iyi şekilde yanıt vermeye ve arama deneyimini geliştirmeye devam ettiğini söyleyebiliriz.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.