Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Google, arama sonuçlarında SEO içerikleri yerine özgün içerikleri önceliklendirecek

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Google, paylaştığı yeni bir blog gönderisiyle yeni Arama güncellemelerini duyurdu. Şirketin "Arama yapan insanlar için insanlar tarafından üretilen daha fazla içerik" başlıklı blog yazısı güncellemelerin kapsamı hakkında fikir veriyor. Şirket, bu yeni güncellemeler ile insanların yüksek kalitedeki içeriklere daha hızlı ulaşmasını amaçlıyor.

Arama sonuçlarındaki yeni sıralama güncellemeleri, şimdiye kadar arama sonuçlarında yüksek puana sahip olan düşük kalitede, özgün olmayan içerikleri azaltmaya odaklanıyor. Yani arama motorunda yüksek performans göstermesi için hazırlanan SEO (arama motoru optimizasyonu) odaklı içerikler, artık yerini insanlar tarafından hazılanan özgün içeriklere bırakacak.

Ancak burada SEO'nun tamamen ortadan kalktığını düşünmemek gerekir. Bundan böyle markaların SEO odaklı içerikler hazırlarken, daha özgün, bilgi dolu ve yüksek kalitede içerikler üretebilen içerik profesyonelleriyle çalışması daha iyi sonuçlar verecektir.

Google, yaptığı testlerde, bu yeni güncellemenin, online eğitim materyalleri, sanat ve eğlence, alışveriş ve teknolojiyle ilişkili içeriklerde arama sonuçlarını değiştireceğini belirtti.

Şirket blog yazısında tık tuzaklarının kullanıcılar için olumsuz deneyim sunduğunu vurgulayarak, güncellemelerin gelecek haftadan itibaren arama motorunu küresel olarak İngilizce dilinde kullananlardan başlayarak yayına alacağını belirtti.

Bu yeni güncelleme ile birlikte ürün değerlendirme içerikleri de güncellenecek. Bu noktada şirketin geçen yıldan bu yana ürün değerlendirmelerini geliştirmek üzere hareket ettiğini belirtelim.

Google'ın arama sonuçlarında Instagram ve TikTok gibi sosyal ağlarla rekabet etmeye başladığını sizlerle paylaşmıştık. Hatta Google'ın Kıdemli GMY'si Prabhakar Raghavan, genç jenerasyonun yaklaşık yüzde 40'ının yemek yiyecek bir yer ararken, Google Maps ya da aramalar yerine TikTok ya da Instagram'ı kullandığını dile getiriyor.

Bu bağlamda Instagram bundan 1 yıl önce bir dizi özelliği yayına alırken, TikTok, gönderi yorumlarında kullanılan anahtar kelimelerde arama sonuçlarına link vermeye başladı.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.