Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Google, alışveriş aramaları için yeni özellikler getiriyor

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Tüm dünyada en çok ziyaret edilen web sitesi konumunda bulunan Google, alışveriş aramaları için yeni özellikler getireceğini duyurdu. Google, arama motoru içinde yer alan alışveriş sekmesi için sunacağı yeni özellikler ile birlikte kullanıcılarının en uygun seçeneği bulmasını hedefliyor.

Şu an için alışveriş aramalarında sadece fiyatları ve web sitelerini gösteren Google, gelecek yeni özellikler ile birlikte aranan ürün ile ilgili promosyonları ve indirim kuponlarını da gösterecek. Kısacası aradığınız ürünün bir indirim kuponu varsa bu kupon, Google aramasında karşınıza çıkacak.

İndirim kuponuna sahip olan ürünlerin indirim kuponlarının direkt olarak Google içinden kopyalanabileceğini de ekleyelim. Google tarafından aktarılan bilgilere göre kupon odaklı özellikler önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacak.

Hatırlatmak gerekirse Google, alışveriş aramalarında indirimleri de gösteriyordu. Alışveriş aramaları için yeni gelen özelliklerin temel amacı ise kullanıcıların, Google içinde ürün fiyatlarını karşılaştırarak kendileri için en doğru seçeneği bulabilmeleri.

Bu amaç doğrultusunda ürün karşılaştırmaları için yeni bir özellik de sunan Google, alışveriş aramalarındaki sonuçları yan yana kullanıcılarına sunuyor. Bu özellik ile birlikte kullanıcılar, web siteleri arasındaki fiyat farklarını daha rahat bir şekilde görebilecek. Yan yana ürün fiyatı karşılaştırma özelliğinin ise Kasım ayı içinde ABD'de kullanıma sunulması bekleniyor.

Son olarak Google'ın alışveriş sekmesinde ürünlerin fiyatları ile ilgili detayları istatistik ve bilgiler paylaşacağını da ekleyelim. Söz konusu özelliklerin Kasım ayı içinde kullanıma sunulması tabii ki tesadüf değil. Kasım ayı hem ABD'de hem de tüm dünyada en çok online alışveriş yapılan dönem konumunda. Bu özelliklerin ülkemize ne zaman geleceği ile ilgili ise herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.