Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Goldman Sachs Ethereum ile Vitesi Yükseltiyor!

E

elif tanriverdi

Misafir
ABD merkezli yatırım bankası Goldman Sachs, gelecekte Ethereum bazlı ürünleri kullanıcılarına sunacağını açıkladı.

Goldman Sachs
, piyasadaki ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum için çok daha geniş kitlelere zemin hazırlıyor. Öte yandan bu hamle kurumun geçmişte dijital varlıklara karşı negatif duruşunu geride bıraktığını işaret ediyor.

Goldman Sachs’ın dijital varlıklardan sorumlu genel müdürü Matthew McDermott; bankanın Ethereum opsiyonlarına ve vadeli işlemleri için pazartesi günü adım atacaklarını doğruladı. McDermott’in Bloomberg News ile yaptığı röportajda; kripto para birimlerine yönelik kurumsal talebin son zamanlarda piyasa oynaklığına rağmen büyümeye devam edeceğini belirtti.

McDermott, geçen hafta 850 kurum ile yapılan ankette; %10’luk kesiminin kripto para ticareti yaptığını ve %20’sinin alana girmekle ilgilendiğini söyledi. CoinShares’a göre, Ethereum ürünlerine kurumsal girişler, yalnızca bu yıl yaklaşık 1 milyar dolara ulaştı.

Goldman Sachs, mayıs ayının başında sınırlı bir şekilde Bitcoin türevlerinin alım satım işlemlerini yeniden başlatmıştı. Söz konusu yeni teklif de bankanın Küresel Para Birimleri ve Gelişmekte Olan Piyasalar bölümüne atandı. Daha önce Goldman; kripto para analiz platformu Coin Metrics için 15 milyar dolarlık yatırım turuna öncülük etti.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.