Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Ghost Phone: Snapchat'in yeni AR oyunu

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Snap'in içerik üreticilerin NFT'lerini AR filtrelerine dönüştüreceğini sizlerle paylaşmıştık. Şirket, AR filtrelerindeki deneyimini oyun ile birleştirmek konusunda da öncü bir rol üstleniyor. Daha önce HiDef ortaklığında Bitmoji dans oyunuyla karşımıza çıkan Snap, şimdi de Ghost Phone ile karşımızda.

Ghost Phone oyunun detayları​


Ghost Phone'u bir AR korku oyunu olarak tanımlamak mümkün. Lens Studio ve web odaklı oyun motoru Playcanvas kullanarak geliştirilen Ghost Phone, yüzey tanıma teknolojisi sayesinde hayaletleri kullanıcıların ortamlarına taşıyor.
Kullanıcılar, oyunda terkedilmiş bir telefon buluyor ve soruşturma kapsamında önceki telefonun önceki sahibi Lisa'ya ne olduğunu bulmaya çalışıyor. Kullanıcılar telefondaki uygulamaları karıştırırken, telefon aracılığıyla etraflarındaki hayaletlerle yüzleşmeye başlıyor.

Mobil oyun tarafında gün geçtikçe ağını güçlendiren Snap, iş ortaklarının 1 milyon dolardan fazla gelir elde etmesini sağladı. Snapchat'in kullanıcı tabanı da Snap oyunlarına önemli seviyede ilgi gösteriyor. Şimdiye kadar 300 milyon Snapchat kullanıcısı oyun oynadı. Sosyal ağlar oyun odaklı metaverse'lere dönüşmeye hazırlanırken, Snapchat bu ekosistemde yerini sağlamlaştırmaya kararlı.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.