Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Gençler için fintech uygulaması Copper, 29 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Gençler için fintech uygulaması Copper, A serisi yatırım turunda 29 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turuna Fiat Ventures liderlik etti. Yatırım turuna Panoramic Ventures, Insight Partners, Invesco Private Capital ve şirketin mevcut yatırımcıları katılım gösterdi.

Bu noktada girişimin 9 milyon dolarlık tohum yatırımı aldığını hatırlatalım. Copper'ın şimdiye kadar aldığı yatırım miktarı 42.3 milyon dolara ulaştı.

Copper'ın faaliyet alanı ve öne çıkan verileri​


Stefan Berglund ve Eddie Behringer tarafından 2019 yılında kurulan Copper, kişiselleştirilmiş banka kartları, Apple Pay, Google Pay ve Samsung Pay gibi dijital cüzdan desteği ve 50 bin ATM'ye erişim sunuyor.


Ebeveynlerin gençlere para göndermesini ve harcama kontrolü gerçekleştirmesini sağlayan Copper, aynı zamanda gençlerin iş yeri ya da arkadaşlar gibi başka kaynaklardan da ödeme almasını kolaylaştırıyor. Girişim, sunduğu önerilerle gençleri bütçe yönetimi ve birikim hesapları gibi konularda bilgilendiriyor. Copper'ın iş modelinin yanı sıra büyüme verileriyle de dikkat çektiğini söyleyelim. Ekim ayında 350 bin kullanıcıya ev sahipliği yapan girişim, şu anda 800 bin kullanıcıya ulaşmış durumda.

Copper'ın gelecek planları​


Copper, uygulamasına yatırım özellikleri eklemeyi planlıyor. Gençlerin Robinhood'a gösterdiği ilginin farkında olan ekip, bu alanda ebeveynlerinin geri bildirimlerini de topladı. Girişim, gençlerin yatırım süreçleri hakkında bilgi ve deneyim kazanabileceği güvenli bir ortam sunmak istiyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.