Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Gayrimenkul yatırımı alanında çalışan Stake, 14 milyon dolar yatırım aldı

İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Gayrimenkul yatırımı alanında çalışan Stake, 14 milyon dolar yatırım aldı. Dubai merkezli şirketin A serisi yatırım turu, Middle East Venture Partners tarafından yönetildi. Şirketin yatırım turunda Wa’ed Ventures ve Republic yer aldı. 2020 yılında kurulan Stake yeni gelen yatırımı Suudi Arabistan ve Abu Dabi'ye genişlemek ve platformunu geliştirmek için kullanacağını açıkladı. 2020 yılında kurulan şirketin şimdiye kadar 26 milyon dolar yatırım aldığını hatırlatalım.

Manar Mahmassani, Rami Tabbara ve Ricardo Brizido tarafından kurulan Stake, bireylerin gayrimenkul yatırımı yapmasını kolaylaştıran bir platform olarak ön plana çıkıyor.

Şirket, yatırımcılara platform üzerinden bir mülkün hissesini satın alarak kira gelirlerinden pay alma ve mülk satıldığında kâr elde etme imkanı sunuyor. Ayrıca yatırımcılar, hisselerini her altı ayda bir açılan Exit Windows adlı ikincil piyasada satıyor. Şirket, dünya genelinde 200'den fazla mülkü yönetiyor. Stake'in müşterilerinin çoğu Birleşik Arap Emirlikleri'nden olmasına rağmen, uluslararası müşterilerinin büyük bir kısmı Suudi Arabistan ve Kuveyt'ten geliyor.

Stake, Dubai Uluslararası Finans Merkezi ile iş birliği yaparak en az 2 milyon AED yatırım yapanlara 10 yıllık yenilenebilir oturma izni yani altın vize imkanı sunuyor. Ayrıca Orta Doğu'daki yatırımcıların ABD gibi ülkelerde gayrimenkul yatırımı yapmalarını sağlamak için yeni iş ortaklıkları kurmayı planlıyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.