Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Galaxy Digital, Endekse Bağlı DeFi Fonu Kurdu

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
Galaxy Digital, Bloomberg ile birlikte bugün Bloomberg Galaxy DeFi Index’i (DEFI) devreye aldı. Galaxy Digital’in fon platformu Galaxy Fund Management de; DEFI endeksinin performansını izleyen, Galaxy DeFi Index Fund adında bir DeFi fonu oluşturdu.
Söz konusu endeks; aracı kurumlar, borsalar veya bankalar gibi merkezi finansal aracı olmadan finans hizmetleri sağlayan; piyasa değerine göre en büyük DeFi protokollerinin performansını ölçmek için geliştirildiği belirtiliyor.

Endekse dahil edilen varlıklar ve ağırlıklarının ise şöyle; UNI Uniswap %40.0, AAVE AAVE %18.0, MKR Maker %12.7, COMP Compound %10.0, YFI Yearn.Finance %5.4, SNX Synthetix %5.0, SUSHI SushiSwap %4.3, ZRX 0x %2.8, UMA UMA %1.8.Bloomberg Çoklu Varlık Endeksleri Ürün Yönetimi Müdürü Alan Campbell; “Merkezi olmayan finans, kripto para piyasasında sıradaki büyük yatırım teması olarak gelişme kaydediyor. Likidite ve kurumsal saklama çözümleri büyümeye devam ederken DeFi kurumsal yatırımcılar için; giderek daha cazip bir seçenek haline geldi. Kripto endeks hizmetlerimizi çeşitlendirmek için Galaxy ile çalışmayı sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.

Galaxy Digital Ortağı ve Varlık Yönetimi Müdürü Steve Kurz da; “Galaxy, kripto para ekosistemindeki yeniliklere açık olmak isteyen kurumlara yol göstermeye devam ediyor. DeFi’ın temelindeki blok zinciri tabanlı altyapı, giderek olgunlaşıyor ve bu yeni teknolojinin finansal hizmetler alanı; nasıl kökten değiştirebileceğinin açık örnekleri gerçek zamanlı olarak ortaya çıkıyor. Bloomberg ve DeFi endeks fonumuzla varılan bu ortaklık; yatırımcılara finansal hizmetlerin geleceğine yönelik iyi planlanmış yatırım maruziyeti sağlayan veriler ve araçlar sunuyor.” dedi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Galaxy Digital, Endekse Bağlı DeFi Fonu Kurdu yazısı ilk önce Kripto Blogu üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.