Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto FTX Kurucusu ile Jack Dorsey Arasında Tartışma Yaşandı

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
A

Aylin Canel

Misafir
FTX Kurucusu ile Jack Dorsey Arasında Tartışma Yaşandı

Dünyanın en hızlı büyüyen borsalarından biri olan FTX’in genç kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried dün bir röportajında Bitcoin’in ödemeler için ölçeklenebilir olmadığını söylemişti. Bu durum Bitcoin topluluğundan tepki çekerken, Jack Dorsey de Twitter’dan bu yoruma itiraz eden isimlerden oldu. İki CEO, Twitter’dan kısa bir tartışma yaşadı.

Bitcoin’in ödemeler konusunda yavaş ve yetersiz kaldığını söyleyen hatta proof of work sisteminin de çevreye zarar verdiğini iddia eden FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’a, Bitcoin’e verdiği destekle bilinen Block şirketi CEO’su Jack Dorsey’den itiraz geldi.

Bankman-Fried’ın açıklamaları sosyal medyada ciddi tepki alınca genç CEO, yeni bir açıklama yapmış ve “Ben aslında Bitcoin’i değer saklama aracı olarak potansiyeli olduğunu söyledim. Bitcoin ağı saniyede binlerce ya da milyonlarca işlemi yapamaz ama Bitcoin Lightning ve diğer katman 2 sistemlerle transfer edilebilir” demişti.

Bu tweet’in üzerine ise Jack Dorsey, Bankman-Fried’a, “Ve sen bunu röportajında söylemedin çünkü…” diyerek imâlı bir şekilde cevap verdi.

Bankman-Fried ise Jack Dorsey’nin bu sorusuna biraz da ortalama bir cevap vererek, röportajlarda bu sorunun kendisine çok fazla sorulduğunu ve Bitcoin transferi için her defasında Lightning ağını vurgulamamasının normal olduğunu ifade etti;
“Gerçekten mi? Bitcoin’in birçok yolla transfer edildiğini her röportajda söylemenin birçok seçeneği var. Bu soru bana çok fazla soruluyor ve her cümlede de ‘Lightning’ kelimesi geçmeyebiliyor”

Jack Dorsey, bu tweet’in üzerine bir cevap daha verdi ve “Çok da zor değil. Sadece ‘Lightning ağı, Bitcoin’i her gün ve hızlı şekilde transfer edebilmek için tasarlandı’ denilebilir” yorumunu yaptı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!FTX Kurucusu ile Jack Dorsey Arasında Tartışma Yaşandı yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.