Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Frontend bulut platformu Vercel, 3.25 milyar dolar değerleme ile 250 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Frontend bulut platformu Vercel, E serisi yatırım turunda 3.25 milyar dolar değerleme ile 250 milyon dolar yatırım aldı. Accel liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna mevcut yatırımcılardan CRV, GV, geçmişte GGV Capital olarak bilinen Notable Capital, Bedrock, Geodesic Capital, Tiger Global, 8VC ve SV Angel katılım gösterdi.

Vercel'in frontend bulut platformu, sunduğu geliştirici deneyimi ve altyapısıyla daha hızlı, daha kişiselleştirilmiş bir web deneyimi oluşturmaya ve bu deneyimi ölçeklendirmeye odaklanıyor.

Girişimin öne çıkan verileri​


Girişimin müşterileri arasında The Washington Post, Stripe, Under Armour, Unity, Sonos ve Nintendo yer alıyor. Kısa bir süre önce Vercel'in yıllık geliri 100 milyon doları aşmayı başardı. Vercel'in Next.js teknolojisi ise aylık 1 milyondan fazla aktif geliştiriciye ulaşıyor.

Girişimin hedefleri​


Girişim aldığı yatırımı frontend bulut, yapay zeka ve kurumsal düzeyde güvenlik niteliklerini daha fazla geliştiriciye ve şirkete sunmak için kullanmayı planlıyor.

Hatırlarsanız Vercel Labs tarafından hayata geçirilen v0.dev'i sizlere daha önce tanıtmıştık. Üretimsel yapay zeka destekli bir kullanıcı arayüzü sistemi olan v0, metinsel komutlara dayalı kod üretimi için yapay zeka modellerini kullanıyor. Vercel, v0'ı daha da geliştirmek için yatırım yapacağını açıkladı.

Ayrıca şirket, geliştiricilere ve ekiplere yapay zeka uygulamaları ve ürünleri oluşturmak için kapsamlı bir çerçeve sağlayan Vercel AI SDK'sına da yatırım yapacak.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.