Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Fransa merkezli sağlık sigortası girişimi Alan, 193 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Fransa merkezli sağlık sigortası girişimi Alan, 193 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turuna Teachers' Venture Growth (TVG) liderlik etti. Temasek, Index Ventures, Coatue, Ribbit Capital, Exor, Dragoneer ve Lakestar isimler yer aldı. Şirketin değerlemesi yeni yatırımla 2,9 milyar dolara çıktı.

Fransa pazarı için ürettiği sağlık sigortası ürünleriyle öne çıkan şirket, Şubat 2016'da kuruldu. Charles Gorintin ve Jean Charles Samuelian tarafından faaliyete geçirilen Alan, poliçeler ve ücretlendirmeler konusunda olabildiğince açık ve net hareket etmeyi amaçlıyor. 300 bin kullanıcıya sahip olan girişim, yıllık 200 milyon dolar gelir elde ediyor. Şirket; Fransa, Belçika ve İspanya'da faaliyet gösteriyor.

Ama asıl iş alanı hala Fransa... Çünkü ülkede her çalışan hem ulusal sağlık sistemi hem de özel şirketler tarafından sigortalanıyor. Sadece bir sigorta şirketi olarak anılmak istemeyen Alan, ilerleyen dönemde kullanıcılarının sağlığıyla ilişkili pek çok alanda faaliyet göstermeyi amaçlıyor.

2020'nin Nisan ayında şirket, 54.4 milyon dolar yatırım almıştı. C serisi yatırım turunda Temasek liderliğinde 54.4 milyon dolar yatırım alan Alan'ın toplam yatırım miktarı 136 milyon dolara ulaşmıştı.

Özellikle Covid-19 pandemisiyle ABD'de dijital sağlık sigortası işi yapan girişimlerin aldığı yatırımların aldığı yatırımlar günden güne artıyor. Geçtiğimiz Şubat ayında sağlık sigortasına odaklanan HealthCare.com'un C serisi yatırım turu 161,5 milyon dolar ile tamamlanmıştı. 2006 yılında kurulan şirket, sağlık sigortası arama ve karşılaştırma platformu olarak tanımlanıyor. Şimdiye kadar 244 milyon dolar yatırım alan şirket, 10 yatırımcı tarafından destekleniyor.

Kasım ayında Medicare odaklı çalışan EasyHealth, 135 milyon dolar yatırım almış ve yatırım turuna Anthemis Group ve QED Investors; Victory Park Capital, Nationwide Ventures, Health Ventures, Brewer Lane ve Operator Partners'ın katılımıyla öncülük ettiğini yazmıştık. Yeni yatırım şirketin büyüme hedefleri için kullanılacağını söylemiştik.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.