Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Fransa merkezli kripto girişimi Flowdesk, 30 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Fransa merkezli Web3 girişimi Flowdesk, Eurazeo, Aglaé Ventures, ISAI, Speedinvest, Fabric.vc, Ledger ve Coinbase'in katıldığı A serisi yatırım turunda 30 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turuna iş dünyasının tanınan melek yatırımcıları da destek verdi. Bu 20 melek yatırımcı arasında Qonto kurucu ortağı Alexandre Prot, Sorare kurucu ortağı Nicolas Julia, Ledger CEO'su Pascal Gauthier ve The Sandbox kurucu ortağı Sébastien Borget yer alıyor.

Flowdesk'in faaliyet alanı​


2020 yılında Guilhem Chaumont, Paul Bugnot, François Cluzeau ve Balthazar Giraux tarafından kurulan Flowdesk, 60'tan fazla kripto para borsasıyla ara bağlantı sağlayan bir alım-satım (trading) altyapısının yaratıcısı. Girişimin, varlık yönetimi, aracılık, saklama ve piyasa yapıcılığı olmak üzere dört tür hizmeti bulunmakta.

Bu noktada piyasa yapıcılığının, Flowdesk'in amiral gemisi ürünü olarak konumlandığını belirtelim. Pazardaki rakiplerinden ayrışmasını sağlayan bu ürün, aynı zamanda kripto para çıkaran 10 bin kuruluştan pek çoğunun likidite problemi konusundaki ihtiyaçlarına cevap veriyor. Flowdesk bu kuruluşların kendi likiditelerini, kendi fonlarıyla yönetmelerine müsade ediyor. Bu bağlamda girişimin, piyasa yapıcılığını bir hizmet olarak sunduğunu (Market-Making-as-a-Service) söyleyebiliriz.

Gelecek planları​


Şirket, Paris ve Singapur ofisleri üzerinden faaliyetlerini yürütüyor. 2021'de yalnızca 4 kurucu ortak ile operasyonunu yürüten Flowdesk, şu anda ekibini 35 kişiye çıkarmış durumda. Girişim 2022 yılı bitmeden ekibini 100 kişiye çıkarmayı planlıyor.

Piyasa yapıcılığı ürününün büyük bir ilgiyle karşılaşması nedeniyle ölçeklenmeye ihtiyaç duyan şirket, büyüme planları kapsamında ABD'ye açılacak. ABD ekibinde satış, trading ve hukuk alanında uzman ekiplerin yer alması planlanıyor.

Flowdesk'in kurucu ortağı ve CEO'su Guilhem Chaumont'ın aktardıklarına göre; yatırım, Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika'da artan talebi karşılamak üzere büyümeyi hızlandırmak için kullanılacak. Bununla beraber bu yeni yatırım, piyasa yapıcılığında ortaya çıkacak yeni ihtiyaçları karşılamak adına teknolojik altyapıyı geliştirmek için araçlar sağlayacak.

Flowdesk, 10 yıl içinde bütün finansal varlıkların blockchain teknolojisini kullanarak "tokenize" olacağını düşünüyor. Şirket, şimdiden bu alanda finansal servisler ve varlıklar sağlayarak bu alandaki rolünü sağlamlaştırıyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.