Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi FormaStar, Kerim Kotan’ın liderliğinde 3,5 milyon dolar değerleme üzerinden 500 bin dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Fehmi Hikmet Öncel tarafından kurulan spor odaklı dijital ekosistem FormaStar, Kerim Kotan’ın liderliğinde 3,5 milyon dolar değerleme üzerinden 500 bin dolar yatırım aldı. Yatırım turuna, SPX Spor Mağazaları ile Skechers Türkiye’nin kurucu ortakları Özhun Olgar, Orkun Olgar ve Yasin Kavşak; Litum’un kurucu ortaklarından Kamil Sözen, Özgür Ülkü, Alp Ülkü; Tunç Berkman, Erol İren ve Efe Duran Sarıkaya’nın da dâhil olduğu 15 yatırımcı katıldı.

FormaStar'ın sporun tüm paydaşlarını dijital ortamda buluşturan spor odaklı bir ekosistemi olarak konumlandığını belirtelim.

FormaStar'ın faaliyet alanı​


FormaStar’da yer alan liglerin fikstür bilgileri, fikstür değişiklikleri; kulüplere, koçlara, sporculara anlık bildirim olarak ulaşıyor, takvimlerine otomatik olarak işleniyor.

Liglerde oynanan maçlar, FormaStar üzerinden canlı yayınlanırken, tüm oyuncuların istatistikleri anlık olarak takip ve analiz edilebiliyor. Üstelik bu verilerin yalnızca sezonluk tutulmadığını belirtelim. Ekibin aktardıklarına göre, onlarca yıl sonra bile sporcuların tüm verilerine ulaşılabiliyor.

Bu anlamda Menajerler ve scout’lar, sporcuların istatistik bilgilerini, fiziksel gelişimlerini inceleyerek genç yetenekleri erken keşfetme, izleme ve renklerine katma şansına kavuşuyor.

Ayrıca FormaStar sayesinde takım bilgilerini doğrudan kendileri düzenleyen kulüpler, yönetimsel işlemleri için de FormaStar’ın araçlarını kullanabiliyor.

Bunun yanı sıra kulüplerin, taraftarlarının istek ve eğilimlerini de çok daha yakından ve gerçek zamanlı olarak takip edebildiğini ekleyelim.

Sporcu perspektifinden bakıldığında ise FormaStar, sporculara dünyanın farklı noktalarındaki kulüplere, scout’lara, menajerlere, spor akademilerine ve potansiyel hayranlara tek noktadan erişim imkanı sunuyor.

Sporcular, gelişimlerini istatistikler ile takip edip sergilerken, yeteneklerini videolar ile dünyanın dört bir yanındaki diğer sporseverler ile paylaşabiliyor. FormaStar ekosistemindeki sporcular, antrenörlere ve kulüplere doğrudan ulaşarak gelişimleri ve başarıları için kritik olan eğitimleri alabiliyor

Amatör sporcuların kendini gösterebildiği, veteran sporcuların diğer sporcu ve takımlar ile iletişime geçebildiği bu ekosistem, sporseverlere ise sevdikleri spor dalında milyonlarca video izleyeme imkanı sunuyor.

FormaStar'ın öne çıkan verileri​


FormaStar Kurucu Ortak & CEO’su Fehmi Hikmet Öncel'in aktardıklarına göre, platformu, şu anda 700 kulüp ve 15 bin sporcu aktif bir şekilde kullanıyor. Ayrıca Öncel, sene sonu itibarıyla 100 bin kullanıcıyı hedeflediklerini belirtiyor:

“FormaStar’ı bugün itibarıyla 700 kulüp ve 15 bin sporcu aktif bir şekilde kullanıyor. Futbol, basketbol, voleybol, Amerikan futbolu, golf, beyzbol gibi birçok geleneksel sporda ligler, kulüpler, antrenörler, scout’lar (yetenek avcıları), menajerler, profesyonel ve amatör oyuncular ile taraftarlar FormaStar’da buluşuyor. Veri ile sporun görselliğini birleştiren FormaStar’da sporseverler, sporcular, kulüpler ve sporun tüm diğer aktörleri global bir ağda etkin bir iletişim içindeler.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.