Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Fito Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

 • Konbuyu başlatan admin
 • Başlangıç tarihi
A

admin

Misafir
Fito krem, adını sıkça duyurmuş ve birçok rahatsızlıkta kullanılan bir kremdir. Ciltte oluşan problemler veya oluşmuş problemlerden kalan izlerin tedavisinde kullanılır. Yara, yanık, çatlak, pişik gibi birçok rahatsızlık için kullanılır. Cilt lekeleri ve sivilceler için de tavsiye edilir. Fito krem sadece eczanelerde satılmaktadır ve yalnızca doktor kontrolünde, reçete ile satılmaktadır. Peki her evde mutlaka bulunması gereken fito krem nedir, ne işe yarar? Fito krem yaraları iyileştirdiği gibi hücre yenilenmesini sağladığı için ciltteki dokuyu tazeler ve daha genç bir görünüm sağlar.

Son zamanlarda bu kadar çok konuşuluyor olmasının bir sebebi de etki süresinin kısa olmasıdır. En kısa sürede en etkili tedaviyi yapmaktadır. Fito kremin faydaları ve kullanım alanları saymakla bitmez. Ciltte oluşmuş hafif yaraların veya izlerin tedavisinin yanı sıra çok zor iyileşen hastalıkları da tedavi eder. Oldukça etkili bu kremi doktor kontrolünde kullanmak gereklidir. Kullanmadan önce mutlaka fito krem nedir ne işe yarar diye araştırılmalı ve doktor reçetesinin dışına çıkılmamalıdır.

Fito kremin etken maddesi triticum vulgare sulu ekstresi ve etilenglikol monofenil eterdir. Fito krem içerisinde barındırdığı maddeler sayesinde, doku ve organlarda oluşmuş yaraları, cilt problemlerini, bakteriyel sorunları iyileştirir. Vücutta kapanmamış yaraları ve yanıkları tedavi eder. Soğuk havalarda ciltte oluşan çatlakları yumuşatır.

Kozmetik ürünlerin ciltte açtığı hasarları kapatır. Ayrıca egzama ve sedef hastalıklarının tedavisinde de kullanılır. Mesleki hayatta karşılaşabileceğimiz deri rahatsızlıklarında kullanılır. Karın bölgesinde doğum sonrasında oluşmuş çatlaklara iyi gelir. Aynı şekilde meme ucu çatlağı, kaşıntı, alerjik durumlar ve sünnet yarasının iyileştirilmesi için tavsiye edilir.

Suçiçeği sonrası kalan izlerin giderilmesinde kullanılır. Düzenli olarak kullanıldığında ciltteki renk eşitsizliğini dengeler. Kaza sonucu oluşan kesiklerde ve ameliyat yaralarının iyileşmesinde kullanılır. Dudak çatlağı ve kurumasını iyileştirir. İlgili Link: Monurol

Fakat çok az miktarda sürülmeli ve kesinlikle yutulmamalıdır. Epilasyon ve lazer tedavileri nedeniyle oluşan hasar için fito krem çok iyi bir tedavi aracıdır. Yüzde kalan lekeler için de düzenli olarak lekeli bölgeye ince tabaka şeklinde sürülerek kullanılır.

Bazı nedenlerden dolayı radyasyona maruz kalabiliriz. Radyasyon vücudumuzda kalıcı cilt hasarları bırakabilir. Fito krem X ışınları ya da radyoaktif maddelerden dolayı oluşan yaraları en kısa sürede iyileştirir. O bölgedeki hücrelerin yenilenmesini sağlar ve radyasyonun yayılmasını önler.

Fito Krem Kullanılırken Nelere Dikkat Etmek Gerekmektedir?

Fito Krem Fiyatı

Fito Krem Nasıl Kullanılır | Alemi Kadın

Etkisi çok büyük olan bu kremi kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bunlar;

 • Kullanan kişinin alerjik bir rahatsızlığı varsa krem yan etki yapabilir.
 • Aynı şekilde herhangi bir içeceğe veya yiyeceğe alerjisi olanlar kullanmadan önce mutlaka doktora bunu belirtmelidir.
 • Özellikle kronik rahatsızlığı olanlar ilacı kullanmadan önce doktor ile etkilerini konuşmalıdır.
 • Fito mantar veya virüslerden kaynaklanan cilt problemlerini tedavi etmemektedir.
 • Fito kullanımı esnasında ciltte enfeksiyonel hasarlar oluşmaya başlarsa mutlaka kullanımı durdurulmalı ve yine doktora danışılmalıdır.
 • Ağıza, göze asla temas ettirilmemelidir. Temas ettirilirse bol su ile 15-20 dakika boyunca yıkanmalıdır.
 • Kremi yaralı bölgeye sürerken spatül kullanmak ve spatül ile yaymak daha güvenli olacaktır.
 • Kadınlar emzirme döneminde meme başı çatlakları için kremi kullanıyorsa, mutlaka emzirmeden önce meme başını bol su ile temizlemelidir. Aksi taktirde bebek zehirlenebilir.
 • Tedavi sürecinde cildi tahriş edecek ürünler kullanılmamalıdır. Örneğin sert sabunlar veya şampuanlar, saç boyası, tüy dökücü kremler kullanılmamalıdır.
 • Bebeklerde pişik tedavisi için fito krem kullanılabilir fakat yine doktor kontrolünde eğer önerildiyse kullanılmalıdır.
 • Fito kremi sadece gözenekleri sıkılaştırdığı için kullananlar da vardır.

Bahsedilen tüm özellikler kremi kullanmaya başlamadan önce mutlaka bilinmelidir. Doktor reçetesi olmadan kullanılmamalıdır.

Fito Krem Nasıl Kullanılır?


Fito krem doktor kontrolünde kullanılması gereken bir kremdir. Doktor nasıl reçete verdiyse ona göre düzenli olarak kullanılmalıdır. Yanlış kullanıldığı zaman iyileşme görülmeyeceği gibi, daha farklı ve kalıcı sağlık sorunlarına yol açabilmektedir.

Krem yara bölgesine tamamen kaplayacak şekilde spatül yardımıyla sürülmelidir. Kremin sürüldüğü bölge gazlı bez ile kapatılmalıdır. Ardından gazlı bezin üzerine temiz bir şekilde tekrar fito krem sürülmelidir. Bunun nedeni yara bölgesini daha yumuşak şekilde tedavi etmektir.

Doktorun reçetesine göre tekrar sürülmesi gerekirse yara bölgesi temiz bir su ile yıkanmalı ve ardından aynı yöntemlerle krem sürülmelidir. Genel olarak günde 1 ya da 2 kez uygulanması tavsiye edilir. Yaranın büyüklüğüne ve derecesine göre 3 ya da 4 kez de sürülebilir. İlgili Link: Advil

Fito Kremin Yan Etkileri

Fito krem nedir, ne işe yarar
sorumuzun cevabını aldıktan sonra yan etkilerinin olup olmadığı merak konusudur. Fito kremin çok fazla yan etkisi yoktur. Kullanan insanların çok azında görülen birkaç yan etkisi vardır. Fakat bu yan etkiler çok etkileyici değildir. Oluşabilecek yan etkiler ise;

 • Vücudun belirli bölgelerinde şişlik
 • Boğazda, diş etlerinde ve dudaklarda şişlik
 • Nefes alıp vermede güçlük çekme
 • Kurdeşen
 • Karın ağrısı olarak sıralanabilir.

Fito kremin herhangi bir yan etkisinin görülmesiyle birlikte bu kremin kullanımına son vermek gerekmektedir. Sonrasında doktorunuzla görüşmek; nasıl bir yol izleyeceğinizi isabetli bir şekilde belirlemenizde etkili olacaktır.

Fito Krem Yüze Sürülür Mü?


Ciltte meydana gelen problemlerin giderilmesinde etkili sonuçlar ortaya koyan Fito Krem; yüze hafif bir tabaka halinde sürülmelidir. Yüzün tamamına değil; yüzdeki cilt probleminin yaşanıldığı bölgeye hafif bir tabaka oluşturacak şekilde sürülmelidir. Bu şekilde uygulamanın günde 1 ya da 2 defa tekrarlanmasında herhangi bir sıkıntı bulunmamaktadır. Burada günde 2’den fazla uygulamanın birtakım beklenmedik sorunları da getireceği unutulmamalıdır.

Kaynak : AlemiKadın
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.