Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Fintech girişimi Finmid, 24.7 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Finansal teknoloji şirketi Finmid, 24,7 milyon dolar yatırım aldı. Almanya merkezli şirketin A Serisi yatırım turuna hangi yatırımcıların katıldığı belirtilmedi. Ancak şirketin yatırımcıları arasında N26'dan Max Tayenthal, Blossom Capital ve Earlybird'ün yer aldığı biliniyor. Finmid, aldığı yeni yatırımı diğer Avrupa ülkelerine açılmak için kullanmayı planladığını açıkladı.

2021 yılında Max Schertel ve Alex Talkanista tarafından kurulan girişim gömülü finans çözümleri sunuyor. Şirket, özellikle pazar yerlerine kendi ödeme ve finansman seçeneklerini sağlamak isteyen işletmelere odaklanıyor.

Bilindiği gibi pazar yerleri genellikle perakendecileri veya diğer üçüncü taraf sağlayıcıları müşterileriyle buluşturan iki taraflı işletmeler olarak ön plana çıkıyor. Finmid'in hizmetleri, bu pazar yerlerine ödeme ve finansman işlevselliği ekliyor, böylece iş ortakları müşterilerinin ve hatta müşterilerinin müşterilerinin ihtiyaç duyduğu sermayeye daha kolay erişim sağlıyor.

Finmid'in teknolojisini kullanan işletmeler arasında yemek teslimat platformu Wolt da yer alıyor. Finmid, bu şirkete restoran ortaklarına uygulaması içinde nakit avansları sunuyor. Ayrıca Finmid'in sunduğu API ve diğer hizmetler, iş ortaklarının ticaretlerini finanse etmelerine ve kullanıcılar arasındaki ödemeleri yönetmelerine olanak tanıyor.

Sonuç olarak şirket, pazar yerlerine entegre edilerek iş ortaklarına ve son kullanıcılara finansal esneklik sağlayarak işletmelerin sermaye erişimini kolaylaştırıyor ve ekonomik büyümeyi destekliyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.