Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

FCA Açıkladı Kripto Para Yatırımlarında Artış Var!

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi (FCA); kripto para yatırımı yapan kişilerin sayısının ciddi bir şekilde arttığını açıkladı.

Araştırmaya göre geçtiğimiz yıldan bu güne İngiltere’de yaşayan 2.3 milyon yetişkinin 1,9 milyondan fazlasının kripto paraya yatırım yapmaktadır. Bununla birlikte kripto para farkındalığı ciddi artış göstermekte. Buna göre geçen yılki farkındalık oranı %73 iken bu yıl %78’e yükselmiş durumda.

Ayrıca, yatırımcıların yarısından fazlasının olumlu deneyimlerinin olduklarını ve tekrar yatırım yapacaklarını söylediklerini açıkladı. Bu durumun Bitcoin ve diğer kripto paraların son 1 sene içerisindeki performansını etkilediği belirtildi. Araştırmaya katılım gösterenlerin %71’inin listede yer alan kripto para biriminin tanımını bildiklerini de açıkladı. Fakat FCA yine de endişelerini dile getirerek; “Birçok kripto para projesinin düzenlenmemiş olduğunu ve yatırımcıların bir şeyler ters gittiğinde; etkilenen kişilerin destek almak için Finansal Ombudsman Hizmetine (FSCS) erişiminin olası olmadığını” belirtti.

FCA’nın Tüketiciler ve Rekabet Direktörü Sheldon Mills; “Tüketiciler bu tür ürünlere yatırım yaparlarsa, tüm paralarını kaybetmeye hazır olmalılar.” açıklamasında bulundu.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam