Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto FC Barcelona, Blockchain ve NFT Girişimi İçin Yatırım Aldı

  • Konbuyu başlatan Batuhan Dursun
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
B

Batuhan Dursun

Misafir
FC Barcelona, Blockchain ve NFT girişimi İçin Ne Kadar Yatırım Aldı?

FC Barcelona, Blockchain ve NFT girişimi İçin Ne Kadar Yatırım Aldı?


Ünlü Futbol kulübü, geçtiğimiz yıl içerisinde NFT koleksiyonları oluşturma konusunda oldukça hevesliydi.
Dünyaca ünlü İspanyol futbol takımı FC Barcelona, web3 girişimi olan Barça Vision için Libero Football Finance AG ve Nipa Capital B.V.’den yaklaşık 120 milyon dolarlık yatırım aldı.

Ünlü futbol takımı, 11 Ağustos’ta yapılan açıklamaya göre, sermaye karşılığında Barça Vision’ın holding şirketi Bridgeburg Invest’in hissesini sattı. Barça Vision, kendisini tüm dijital içeriği entegre etmeye odaklı bir girişim olarak tanımlıyor.
İlginizi çekebilir: Microsoft ve Aptos Yapay Zeka İçin Buluştu

Libero, Almanya’da futbol kulüplerine finansal danışmanlık yapan bir firmadır. Nipa Capital de Hollanda’da bir risk sermayesi şirketidir. Satın alma işlemi futbol takımı hissedarlarının onayına tabi durumda. Anlaşmanın yılın son çeyreğinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Futbol takımının, önceki yıllarda Ethereum tabanlı token’lar oluşturmak adına Chiliz ile ortaklık gerçekleştirdi. 2022 yılında Chiliz, FC Barcelona‘nın dijital içerik oluşturma tarafı olan Barça Vision’ın %24,5 hissesini 100 milyon dolara satın aldığını açıkladı.

Ünlü futbol takımının, mayıs ayı içerisinde Plastiks ile ilk NFT koleksiyonunu başlatmıştı. “Tutkunuzu Serbest Bırakın” adlı NFT koleksiyonun, 35.000.000 atık plastiğin kaldırılmasına destek vereceği söylendi.

Bizleri Websitemizden, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Kripto Bloğu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın

FC Barcelona, Blockchain ve NFT Girişimi İçin Yatırım Aldı yazısı ilk önce Kripto Bloğu üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.