Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi FAST işlemleri için üst limit 100 bin TL'ye çıkıyor

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası paylaştığı bir basın duyurusunda yeni nesil anlık ödeme sistemi FAST'in (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) işlem tutar limitlerini yükselttiğini açıkladı.

Paylaşılan bilgilere göre; 4 Nisan 2024 tarihinden itibaren FAST işlemleri için üst limit 50 bin TL’den 100 bin TL’ye yükseltilecek. Bununla beraber, FAST-TR karekod kullanılarak gerçekleştirilecek dinamik doğrulamalı işyeri ödemelerinde ise 100 bin TL’den 250 bin TL’ye yükseltilecek.

21 Aralık 2023 itibarıyla işlem başına ödemelerin üst limiti 50 bin TL’ye yükseltildiğini sizlere aktarmıştık. Bu dönemde FAST-TR Karekod kullanılarak gerçekleştirilecek dinamik doğrulamalı iş yeri ödemelerinde ise tek seferde 100 bin TL’ye kadar işlem yapılabileceği açıklanmıştı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından geliştirilen FAST ilk olarak 8 Ocak 2021 tarihinde kullanıma açılmıştı. FAST, günün her saati kolay bir şekilde ödeme yapılmasına imkan tanıyor. Ayrıca FAST'in alışveriş işlemlerinde nakit ve kartlı ödeme yöntemlerine alternatif bir yöntem olarak konumlandığını da ekleyelim.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.