Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

FWTR Facebook’tan TikTok’a Karşı Büyük Hamle!

Facebook Türkçe Destek platformumuz ile ilişkili konudur. Konunun bütünü Facebook.Web.TR sitemizde yayınlanmıştır.

FWTR RSS

Moderator
Devler liginin itibar kaybetme şampiyonu Facebook yeni bir skandal ile ABD medyasında yer buldu. Kullanıcıların verilerini üçüncü kişiler ile ticari anlaşma sonucu paylaşan şirket, geçtiğimiz yıl bünyesinden ayrılan eski çalışanlarının ifşalarıyla da ciddi anlamda itibar ve değer kaybı yaşadı.

Kurumsal yapısında ve şirket ünvanında değişikliğe giderek, Meta INC adıyla karşımıza çıkan firmanın; Facebook, Instagram, WhatsApp ve Messenger gibi popüler uygulamaları TikTok’un popülaritesini artırmasıyla zararını katladı.

Facebook ile ilgili diğer konularımız

Geçtiğimiz gün Washington Post gazetesi bomba iddiasıyla gündemi değiştirdi. Gazetenin yaptığı habere göre Facebook, Cumhuriyetçi partiye yakınlığıyla bilinen Targeted Victory firmasıyla bir anlaşma imzaladı. Yapılan anlaşma neticesinde “TikTok’un Amerikalı çocuklar için büyük tehdit” olduğu algısının yaratılmaya çalışıldığı bildirildi.

Facebook tarafından Targeted Victory firmasına verilen bu iş için ödediği tutar bilinmiyor. Henüz bir açıklama veya yalanlama gelmedi. Washington Post ise haber kaynağı olarak ele geçirilen bir e-postayı gösteriyor.


The post Facebook’tan TikTok’a Karşı Büyük Hamle! appeared first on Facebook Türkiye.

Okumaya devam et...
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.