Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Facebook ve Instagram'daki Bitmoji benzeri Avatar'lar WhatsApp'a da geliyor

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Meta'nın 3D Avatar'ları Instagram, Facebook ve Messenger'da yaygınlaştıracağını 2022'nin Şubat ayında sizlere aktarmıştık. Ayrıca şirket Instagram Hikayeler ve DM'lerde de 3D Avatar'ların etkin bir şekilde kullanılmasını sağlamak üzere adımlar attı. Bu Bitmoji benzeri Avatar'lar şimdi de WhatsApp'a geliyor.

WABetaInfo'nun aktardıklarına göre, WhatsApp 2.22.23.9 beta on Android sürümünde Avatar'ları, sınırlı sayıda kullanıcıya açacak. Eğer özelliğe erişimi olan kullanıcılardan biriyseniz, ayarlar menüsü üzerinden kendinizin dijital versiyonunu kişiselleştirebileceksiniz. Ardından WhatsApp bu kişiselleştirilmiş Avatar'ın birbirinden farklı varyasyonlarını üretecek.

WhatsApp is releasing the ability to set up an avatar to some lucky beta testers on WhatsApp beta for Android!

An avatar is the best way to express yourself on WhatsApp: let's configure an avatar so you can share personalized stickers with your friends.WhatsApp is releasing the ability to set up an avatar on Android beta | WABetaInfo pic.twitter.com/E5cBNqKEtF

— WABetaInfo (@WABetaInfo) October 21, 2022Özellik, İlk olarak geçtiğimiz ay Google Play Beta Program aracılıyla geliştirme aşamasındayken keşfedildi. Şu an için kademeli olarak kullanıcılara sunulması planlanan özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman açılacağı ise henüz bilinmiyor.

3D Avatar'ları şirketin Metaverse vizyonu ile birleştirdiğimizde, her bir kullanıcının şimdiden Horizon Worlds'teki görünümünü hazırlamaya başlayacağını söylemek mümkün. Metaverse'de sponsorlu görünümler için patent başvurusu yapan şirket, tıpkı NFL iş birliğinde olduğu gibi aksesuarlar üzerinden yeni bir gelir modeli ile ilerlemeye açık.

Üstelik Mark Zuckerberg, Haziran ayında Facebook'ta paylaştığı bir gönderi ile Facebook, Instagram ve Messenger'da Avatars Store isimli avatarlara özel bir mağaza açacaklarını duyurdu. Kullanıcılar, avatarlarına stil kazandırmak için dijital kıyafetler alabilecek.

Dijital giysilerin, metaverse'de kendini ifade etmenin en önemli yollarından biri olduğunu söyleyen Zuckerberg, yaratıcı ekonomiyi de güçlendirdiğini vurguladı. Şirket, Avatars Store'a yakında daha fazla marka eklemeyi ve bu dijital mağazayı VR ortamına taşımayı planlıyor. Zuckerberg, bu bağlamda Balenciaga, Prada ve Thom Browne'dan seçtiği görünümleri de paylaşmıştı..

Şirket, bu adımı ile Meta uygulama ailesinde aktif bir şekilde yürütülen sosyal ticareti, Horizon Worlds Metaverse'üne taşıyacağının sinyalini veriyor. Bu esnada Horizon Worlds ise kullanıcı kaybı ile mücadele ediyor. Şubat 2022'de aylık aktif 300 bin kullanıcıya ulaşan Meta Horizon Worlds'ün aylık aktif kullanıcı sayısı, 200 bin kullanıcıya geriledi. Yıl sonunda 500 bin aylık aktif kullanıcıya erişme hedefi ise 280 bine düşürüldü. Şirket, Metaverse oluşturmanın yıllar alacak bir süreç olduğunu dile getiriyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.