Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Facebook INC artık Meta INC !

FWTR RSS

Moderator
Yerli ve yabancı haber sitelerinde onlarca farklı sebepten dolayı Facebook INC firmasının adının Meta INC olarak değiştirildiği belirtiliyor.

En büyük sosyal medya şirketlerinden biri olan Facebook INC. bünyesinde onlarca farklı şirketi barındıran çatı şirketiydi. Neredeyse tüm mobil cihazlarda bir uygulaması bulunan Facebook, Instagram ve WhatsApp uygulamalarının sahibi olan Mark Zuckerberg, şirketin yeni ismini Meta INC. olarak değiştirildiği duyurdu.

Facebook Şirketleri:​

Şirketin ismi neden Meta oldu?​


4 Şubat 2004 yılından bu yana şirketin kurucu ortaklarından ve CEO vazifesini üstlenen Mark Zuckerberg, geçtiğimiz haftalarda Metaverse dönüşümü ile ilgili bilgilendirme sunmuştu. Facebook’un gerçeğe yakın sanal gerçeklik sunduğu bir dünya yapma çalışmaları devam ederken, Meta’verse şirketin isim babası olmuş gibi duruyor.

Sadece Facebook’un değil, bir çok teknoloji şirketinin metaverse dönüşümleriyle ilgili çalışmalarının devam ettiğini sizlere daha önce bildirmiştik. Facebook Metaverse Dönüşümünün Markalara Olan Etkisi Nedir? isimli konumuzdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

İsim değişikliği sorumluluktan kaçış mı?​


Facebook’un eski müdürlerinden Frances Haugen isim değişikliği ile ilgili bir iddia da bulundu. Haugen’e göre isim değişikliğinin sebebi, Facebook INC.’nin geçmiş sorumluluklarından bir kaçıştır.

Okumaya devam et...
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.