Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

FWTR Facebook Business Manager Nedir? Nasıl Açılır?

Facebook Türkçe Destek platformumuz ile ilişkili konudur. Konunun bütünü Facebook.Web.TR sitemizde yayınlanmıştır.

FWTR RSS

Moderator
Türkçesiyle, Facebook İşletme Hesabı nedir? Nasıl açılır? Facebook Business ile neler yapılabilir gibi temel bazı soruları derledik.

Facebook, kaybettiği tüm maddi değerlendirmelere rağmen büyüme hedeflerinden taviz vermeyen bir şirket. Sosyal medya platformları aracılığı ile işletmelerinizin marka değerini artırmakta sizlerin elinizde. Meta, işletme profili sayesinde marka bilinirliğinizi artırmak ve müşterilerinizi çoğaltmak için zaman kaybetmeden Facebook Business hesabınızı oluşturmalı ve kullanmayı öğrenmelisiniz.

Facebook Business Hesabı Nedir?​


Bir tür dijital entegrasyon sistemi olan Facebook Business, şirketin isim değiştirmesi ile Meta Business adını almıştır. Meta bünyesindeki, Facebook ve Instagram hesaplarınızı birbirine entegre eder, tek panelden yönetirsiniz. İşletmeniz için reklam planlamanızı Meta Business üzerinden takip edebilirsiniz. Oluşturacağınız Meta İşletme hesabı ile yapabileceklerinizi birkaç başlık halinde paylaşmak gerekirse;

 • Facebook ve Instagram’daki hesaplarınızı, hedef kitle listelerinizi tek bir panelden yönetirsiniz.
 • Reklam hesaplarınız ve sayfalarınız için yönetici, moderatör, reklamveren kişilerin kullanıcı erişimini ayarlayabilir ve izinlerini kontrol edebilirsiniz.
 • Reklam harcamalarınızı ve gösterimlerinizi detaylıca analiz eder, etkili bir şekilde takip edebilirsiniz.
cropped-facebook-1-1.png

Facebook İşletme Hesabı Nasıl Açılır?​


Facebook işletme hesabı, küçük ve orta ölçekli işletmelerin önemli bir pazar ağını oluşturuyor. Birçok işletme açtıkları Facebook Business Manager hesapları sayesinde işletmeleri açısından büyük bir öneme sahip olan reklamlarını yayınlayabiliyor. Ürün ve hizmetlerini etkili bir şekilde tanıtabilme fırsatına erişiyor. Eğer kişisel bir hesabınız varsa, ayarlardan işletme hesabına dönüştürebilirsiniz. Fakat bir hesabınız yoksa Facebook Business Manager hesabına sahip olmak için Facebook’a kayıt olmalısınız. Reklam etkinliği yalnızca uygulamaya kayıtlı kullanıcılar tarafından yapılabilmektedir. Facebook işletme hesabı açma işlemi için şu adımları izlemeniz gerekmektedir:

 • Kişisel hesabınıza giriş yapın.
 • facebook.com adresine gidin
 • Sağ üst köşede çıkan “Hesap Oluştur” düğmesine tıklayın.
 • Kuruluşunuz ile ilgili istenilen tüm alanları oluşturun.

Facebook İşletme Hesabı Açmak Ücretli mi?​


Facebook Business Manager Hesabı sayfanızı rahatlıkla kontrol edebileceğiniz, kullanıcıların iznini ve istatistikleri tek bir ara yüz üzerinden kolaylıkla takip edebileceğiniz ücretsiz bir platformdur.

Dikkate Değer Bazı İçeriklerimiz

Facebook İşletme Hesabı Doğrulama​


Facebook işletme hesabı doğrulama resmi bir işletme olduğunuza dair belgelerin Facebook tarafından onaylanmasıdır. Doğrulama işlemi sayesinde gerçek işletmeler ayırt edilerek işletmelerin ihtiyaç duydukları kolaylıklar ve özellikler Facebook tarafından işletme sahiplerine sunuluyor. Siz de sayfanızın yasal olarak kayıtlı olduğunu ve işletmenin resmî temsilcisi olduğunuzu belirtmek için Facebook Business Manager hesabınızı doğrulamalısınız.

Hesabınızı doğrulayabilmek için işletme hesabı açtıktan sonra işletmenize ait bir Business Manager hesabı oluşturmalısınız ve ardından şu adımları takip etmelisiniz:

 • Business Manager hesabınıza giriş yapın.
 • İşletme ayarlarına tıklayın.
 • Sol tarafta yer alan “Güvenlik Merkezi” butonuna tıklayın.
 • Açılan sayfada “İşletme Doğrulaması” karşınıza çıktıktan sonra alt kısmında yer alan “Doğrulamayı Başlat” butonuna tıklayabilir ve karşınıza çıkan sayfada sizden istenilen işletme bilgilerinizi girerek “ileri” butonuna tıklayabilirsiniz.
 • Facebook tarafından size işletmeler önerilir. Eğer sizin işletmeniz önerilenler arasında yoksa “Bunlardan hiçbiri eşleşmiyor” seçeneğine tıklayın. Fakat daha sonra işletmenize ait resmi adınızı, adres ve telefonunuzu yüklemeniz istenecektir.
 • Ekranda yer alan yönergeleri izleyerek Facebook İşletme hesabınızı onaylayabilir, doğrulama kodu gönder butonuna tıkladıktan sonra size gelen doğrulama kodunu girerek Facebook Business Manager doğrulaması için gerekli işlemleri tamamlayabilir ve onay durumunuzu “Güvenlik” kısmından takip edebilirsiniz.

Sizin için Facebook işletme hesabı açma işlemi için izlemeniz gereken adımları sıraladık. Daha detaylı bilgiye ulaşmak için, alanında uzman kişilerin bir araya geldiği, oluşturduğunuz dijital dünyanızda görünürlüğünüzü ve değerinizi ikiye katlamanıza yardımcı olacak Sempeak ekibi ile iletişime geçebilir ve işletme hesabınız için en iyi sonuçları alabilmek adına ilk adımı atabilirsiniz.

The post Facebook Business Manager Nedir? Nasıl Açılır? appeared first on Facebook Türkiye.

Okumaya devam et...
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.