Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Eski adıyla RxDefine olarak bilinen dijital sağlık girişimi Ostro Health 45 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Eski adıyla RxDefine olarak bilinen dijital sağlık girişimi Ostro Health 45 milyon dolar yatırım aldı. 45 milyon dolarlık yatırıma Founders Fund, Byers Capital, Caffeinated Capital, Greycroft, Bling Capital, Trust Ventures ve RRE Ventures katıldı. Şirketin toplam yatırımı 55 milyon doların üzerine çıktı. Yeni gelen yatırım, iş süreçlerini geliştirmek için kullanılacak.

2019 yılında ABD'de kurulan şirket, tıbbi ürün ve ilaçları hastalara açıklamak için dijital araçlar geliştiriyor. Ostro, Ahmed Elsayyad ve Chase Feiger tarafından faaliyete geçirildi. Şirket, hasta sonuçlarını yani sağlık hizmetlerindeki kaliteyi iyileştirmek için üç dijital araç geliştirdi. Tele-sağlık platformu olan şirket, ilaç şirketleriyle çalışıyor. Portföyünde 20 şirket yer alıyor. Bu şirketler kardiyovasküler hastalıklar, göğüs hastalıkları, enfeksiyon hastalıkları ve kadın sağlığı üzerine çalışıyor.

Dijital sağlık platformları ağırlıklı olarak ABD'de faaliyet gösteriyor. 2019'da 175 milyar dolar olan dijital sağlık sektörünün 2025 yılına kadar 660 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Statista'ya göre 2010 yılında dijital sağlık sektörüne sadece 1 milyar dolar yatırım yapıldı. Covid-19 salgının başladığı 2020 yılında bu rakam 21 milyar dolara çıktı.

2021 yılı bu alanın en parlak yılıydı. Bir yıl boyunca 990 yatırım faaliyetine 44 milyar dolar yatırım yapıldı. 2022'de beklenen etki görülmedi. Üçüncü çeyrekte 125 yatırım faaliyetine 2,2 milyar dolar yatırım yapıldı. Bu rakam geçen sene bu rakam 485 yatırıma yapılan yatırım tutarı 12,6 milyar dolar idi.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.