Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Enerji şirketi Power to Hydrogen, 18 milyon doların üzerinde yatırım aldı

• Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Enerji şirketi Power to Hydrogen, 18 milyon dolardan fazla yatırım aldı. Şirketin A serisi yatırım turu, Rev1 Ventures ve Worthington Enterprises tarafından ortaklaşa yönetildi. ABD merkezli Power to Hydrogen'in yatırım turunda Finindus, JERA, Asahi Kasei, American Electric Power, EDP Ventures, E.ON, ESB, FH Capital ve INP Capital yer aldı.

Şirket, yeni yatırımı üretim ile tedarik zincirini genişletmek ve uluslararası arenada büyümek için kullananacağını açıkladı.

2019 yılında Paul Matter tarafından kurulan şirket, hidrojen üretimi için teknolojiler geliştiren bir şirket olarak ön plana çıkıyor.

Şirketin ana ürünü AEM elektrolizi, suyu yüksek basınç ve akım altında ayrıştırarak hidrojen elde ediyor. Power to Hydrogen, bu teknolojiyi kullanarak temiz enerji üretimine katkıda bulunmayı ve hidrojenin enerji depolama, taşımacılık gibi alanlarda daha yaygın kullanılmasını sağlamayı amaçlıyor. Bu hidrojen, fosil yakıtlar yerine kullanılabilecek temiz bir enerji kaynağı olarak tanımlanıyor.

Bilindiği gibi geleneksel hidrojen üretim yöntemleri genellikle pahalı ve enerji yoğun olabiliyor. Power to Hydrogen'in teknolojisi, düşük maliyetli malzemeler kullanarak daha verimli bir üretim sağlıyor. Bu durum hidrojenin geniş ölçekte kullanılmasını ekonomik hale getiriyor. AEM teknolojisi, yenilenebilir enerji kaynakları güneş, rüzgar gibi yenilenebilir enerji kaynaklarına entegre edilebiliyor. Öte yandan hidrojen, enerji depolama ve taşımacılıkta da kullanılabiliyor. Power to Hydrogen’in teknolojisi, bu alanlarda hidrojenin kullanımını artırarak fosil yakıtlara olan bağımlılığı azaltıyor.

Kaynak : Webrazzi

Reklam

AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.