Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Elon Musk, Yapay Zeka Şirketi xAI’nin Başladığını Açıkladı

  • Konbuyu başlatan Batuhan Dursun
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
B

Batuhan Dursun

Misafir
Elon Musk, Yapay Zeka Şirketi xAI'nin Başladığını Açıkladı

Elon Musk, Yapay Zeka Şirketi xAI’nin Başladığını Açıkladı​


Tesla CEO’su Elon Musk’ın uzun süredir bir yapay zekâ firması üzerinde çalıştığı biliniyorlardı.

Elon Musk, yapay zekâ şirketi xAI’nin başlatıldığını açıkladı.

Musk‘ın kurmuş olduğu firma, Twitter’dan yaptığı açıklamayla birlikte faaliyete geçti.

Elon Musk’ın, yaptığı açıklamada gerçeğe değinmenin önemine vurgu yaptı.

Ekip yapay zekâ konusunda tecrübeli


Yeni kurulan şirkette, Elon Musk‘ın diğer şirketleri olan Twitter ve Tesla ile birlikte yer alacak. Üstelik Center for AI Safety direktörü ‘’Dan Hendrycks’’ de xAI’nin danışmanlığını yapacak isimler arasında yer alıyor.

İlginizi çekebilir: Google, Dijital Varlıklara Kapılarını Mı Açıyor?

xAI’nin ekibinde yer alan isimler arasında, AlphaStar, AlphaCode, Inception, Minerva, GPT-3.5 ve GPT-4 gibi önemli projelerde yer alan kişiler de bulunuyor.

Tesla’nın kurucusu, geçtiğimiz nisan ayı içerisinde de evrenin gizemlerini incelemek için bir dil modeli olan TruthGPT’nin piyasaya sürüleceğini açıklamıştı.

xAI ekibinin oluşturacağı Twitter Spaces etkinliğinde, şirketin gayesine dair daha fazla bilginin yer alması bekleniyor.

Bizleri Websitemizden, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Kripto Bloğu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın

Elon Musk, Yapay Zeka Şirketi xAI’nin Başladığını Açıkladı yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.