Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Elon Musk, yaklaşık 4 milyar dolarlık Tesla hissesi sattı

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
İnternet ve teknoloji dünyasının en popüler isimleri arasında yer alan Tesla CEO'su Elon Musk'ın, yaklaşık 7 milyar dolarlık Tesla hissesi sattığını geçtiğimiz Ağustos ayında sizlere aktarmıştık. U.S. Securities and Exchange Commission'a (SEC) gönderilen 3 dosyaya göre Elon Musk, tekrar Tesla hissesi sattı.

Belgelerde yer alan bilgilere göre Elon Musk, Salı günü 19,5 milyon Tesla hissesini elden çıkardı. Elon Musk'ın sattığı 19,5 milyon Tesla hissesinin toplam değeri ise 3,95 milyar dolar. Musk, geçtiğimiz Nisan ayında da 8,5 milyar dolarlık Tesla hissesi satmıştı.

Musk, hisselerini Salı günü hisse başına 202,56 dolardan sattı. Gerçekleşen hisse satışın ardından ise Tesla hissesi 191,30 dolara geriledi. 3,95 milyar dolarlık hisse satışının Tesla hisselerine daha fazla etki edip etmeyeceğini ise zaman gösterecek.

Elon Musk tarafından 3,95 milyar dolarlık Tesla hissesini neden sattığı ile ilgili ilgili bir açıklama gelmedi. Hatırlatmak gerekirse Elon Musk, aylar süren serüvenin ardından geçtiğimiz günlerde Twitter'ı 44 milyar dolara resmen satın aldı. Elon Musk'ın 3,95 milyar dolarlık Tesla hissesi satışı, Twitter satın almasını finanse etmek adına gerçekleşmiş olabilir.

Twitter satın almasının ardından radikal kararlar ile karşımıza çıkan Musk, hem işten çıkarmalar hem de Twitter Blue aboneliğini değiştirmesi ile tepki çekmişti. Dün ise Elon Musk'ın tüm Twitter'ı ücretli hale getirmeyi tartıştığı ortaya çıkmıştı. Elon Musk ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.