Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Elon Musk, kendisine Twitter'daki popülerliğinin azaldığını gösteren mühendisi işten kovdu

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Kasım ayında kendini sosyal medyada eleştiren 3 Twitter çalışanını Twitter üzerinden kovan Elon Musk, fevri işten çıkarmalara devam ediyor. Salı günü Twitter görüntülenmelerini görüşmek için bir grup Twitter mühendisiyle toplantı yapan Elon Musk, kendisine Twitter'daki etkileşiminin düştüğünü gösteren Twitter çalışanını kovdu. Bu noktada Elon Musk'ın Twitter hesabındaki görüntülenme ve etkileşimlerin geçtiğimiz aylardan bu yana düşüş gösterdiğini belirtelim.

Elon Musk, Twitter'daki görüntülenme ve etkileşimlerinin düşüşünün Twitter algoritmasıyla ilişkili olup olmadığını anlamak için bir grup Twitter mühendisini görevlendirmişti. Platformer'ın aktardığına göre Musk konuya şu şekilde tepki verdi:

Bu çok saçma, 100 milyondan fazla takipçim var ve yalnızca on binlerce görüntülenme alıyorum.

Bu konuyu araştırmakla görevlendirilen çalışanlar, Musk'a Twitter'ın kurum içi verilerini ve Google Trends tablosunu gösterdi. Google Trends verilerine göre Nisan ayında Musk'ın popülerliği 100 puan ile zirveye ulaştı. Hatırlarsanız Nisan ayında Musk, Twitter'ı satın almayı önermişti. O dönemden beri puanı kademeli olarak 23'e, 18'e ve son aylarda ise 8'e düşmüş durumda.

Mühendislerden biri, Twitter satın almasından sonra Kamuoyunun ilgisinin azalmasından dolayı Musk'In popülerliğinin azalıyor olabileceğini söyleyince, Musk bu çıkarıma cevaben mühendise kovulduğunu söyledi.

Paylaşılan bilgilere göre, Musk, toplantı sırasında görüntülenme sayısının dahili bir sorundan etkilenmediğine ikna olmadı. Bununla birlikte Musk, bazı çalışanlara tweetlerinin sitede ne sıklıkta önerildiğini takip etmelerini söyledi.

Görünen o ki; Elon Musk, beklediği cevabı almadan bu işin peşini bırakmayacak.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.