Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Elon Musk 3 Günde 3.6 Milyar Dolar Değerinde Hisse Sattı

  • Konbuyu başlatan Batuhan Dursun
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
B

Batuhan Dursun

Misafir
Elon-Musk-tesla-battery-1.jpg

SpaceX, Twitter’la ve Tesla’nın da sahibi olan Musk, elektrikli araç üreticisi şirketinin 3.6 milyar dolarlık hissesini sadece 3 günde sattı. Konuyla ilgili resmi duyuruyu SEC yaptı.​


Elon Musk’tan SEC’ye yapılan duyuruya göre; 3.6 milyar dolar değerinde 22 milyon adet Tesla hissesi satıldı.
Musk’ın 2022 boyunca elden çıkardığı Tesla hissesi değeri 40 milyar dolara ulaştığı tahmin ediliyor.

Fakat Musk’ın satışlarının hangi nedenle yapıldığı konusunda herhangi bir detay verilmedi. Öte yandan Musk, yapılan tüm satışlara rağmen %13.4’lük hisseyle şirketin en büyük hissedarı konumunu hala elinde taşıyor.

Musk, 44 milyar dolarlık Twitter alımından önce de 19.5 milyon adet Tesla hissesi satışı yapmıştı.

Twitter, Tesla’nın işlerini nasıl etkiliyor?


Bildiğimiz üzere Tesla şirketi, 2022 yılında en kötü performansı sergileyen araba üreticisi hisselerinden bir tanesi oldu. Şirket yatırımcıları Musk’ın Twitter’a harcadığı zamanın fazla olmasından dolayı onun, otomobil şirketine yeterince odaklanamadığı yönünde ifadeler kullanıyorlar ve son dönemdeki düşüşleri buna bağlıyorlar. Ekim ayında Twitter alımını resmileştiren ve tamamlayan Musk; bot hesaplar, dolandırıcılık tweet’leri, paralı üyelikler, şirketteki çalışan sayısı ve çalışma tarzının değiştirilmesi gibi birçok konuda değişikliğe gitti.

Fed’in sıkılaştırma politikasıyla birlikte birçok hisse senedinde 2022 yılında ciddi düşüşler yaşanırken, Tesla hisseleri de 2020 yılı seviyelerine döndü.

Ayrıca Musk Terra Luna çöküş döneminde 900 milyon dolarlık satış yaptı.
Tesla’nın CEO’su elindeki Dogecoin’leri elinde tutmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerimizi, Websitemizden, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Elon Musk 3 Günde 3.6 Milyar Dolar Değerinde Hisse Sattı yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.