Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Elektrikli ticari araç sektöründe faaliyet gösteren Euler Motors'u 60 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Elektrikli ticari araç geliştiren ve üreten Euler Motors'u 60 milyon dolar yatırım aldı. Hindistan merkezli şirketin 60 milyon dolarlık yatırım turuna GIC liderlik etti. Yatırım turunda Blume Ventures, Athera Venture Partners, QRG, ADB Ventures ve Moglix yer aldı. Yeni gelen yatırım, şirketin iş süreçlerini geliştirmek için kullanılacak.

Saurav Kumar tarafından kurulan girişim, günde yaklaşık 100 araç üretme kapasitesine sahip. 2019 yılında kurulan şirket, geçen sene içinde 134 bin 821 elektrikli ticari araç sattı. Euler, 688 kg kapasiteli üç tekerlekli e-kargo aracı HiLoad ile biliniyor. Şirket, yıllık üretimini önümüzdeki sene 1000 araca çıkarmayı hedefliyor.

Dünyada birçok ülkede, iki veya üç tekerlekli motorlu araç (PTW) sayısı hızla artıyor. İki veya üç tekerlekli bu araçlar, birçok ülkede hem insan hem de yük/eşya taşımacılığında giderek daha fazla kullanılmaya başlandı. Bu noktada Euler, dünyanın ikinci kalabalık ülkesi Hindistan'da elektrikli ticari araç sektöründe varlığını güçlendirmeyi hedefliyor. Önümüzdeki dönemde yeni pazarlara açılmak için çalışmalara başlayacak.

Elektrikli otomobillere olan ilgi arttı. Bu da sektördeki üretimi ve alana yapılan yatırımları hızlandırdı. Geçtiğimiz günlerde Mercedes yeni elektrikli arabası The XM'i tanıttı. Şirket, bu modeli Lamborghini Urus, Aston Martin DBX, Bentley Bentayga gibi süper lüks spor otomobil markalarının alıcılarına yönelik geliştirdi. Amaç, bu markalarla rekabet edebilmek. The XM, bu yıl içinde BMW'nin Güney Karolina'daki Spartanburg fabrikasında üretilmeye başlanacak. 2022’nin sonlarında ABD'de satışa çıkacak. Avrupa’da ise 2023'ün yaz aylarında tüketiciyle buluşacak.

Yaklaşık 50 kilometre menzile sahip olan BMW XM, şarj edilebilir hibrit yapısı ile dikkat çekiyor. Araç, 644 beygir gücüne sahip. Otomobil markasının en güçlü ve en pahalı modeli olarak nitelendirilen aracın fiyatının 160 bin dolardan başlayacağı tahmin ediliyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.