Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Elektrikli bisiklet dönüşüm kiti üreten Byqee, kitle fonlaması ile 7,2 milyon TL yatırım topladı

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Elektrikli bisiklet dönüşüm kiti üreten bir girişim olarak karşımıza çıkan Byqee'yi ilk olarak 2020 yılında ayında sizlere aktarmıştık. 2022 yılının Ocak ayında tohum yatırım turunda 2,1 milyon TL yatırım alan Byqee, yeni bir yatırım daha aldığını paylaştı.

Byqee tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, fonbulucu üzerinden gerçekleştirdiği kitle fonlaması kampanyasını tamamladı. 4,5 milyon TL yatırım hedefi ile kitle fonlaması kampanyasına başlayan Byqee, kampanyayı 7,2 milyon TL yatırım ile tamamladı.

3 Nisan tarihinde başlayan Byqee'nin paya dayalı kitle fonlama kampanyası, yüzde 161,5 oranında fonlanarak tamamlandı. Kitle fonlama kampanyasına 263 nitelikli yatırımcının katıldığını da ekleyelim. Kampanyaya katılan toplam yatırımcı sayısı ise 1645.
Byqee'nin kitle fonlama kampanyasına katılanlar arasında Fark Labs kurucu ortağı Ahu Büyükkuşoğlu Serter, fonbulucu CEO’su Hakan Yıldız ve Tridi kurucu ortağı Çınar Topaloğlu gibi önemli isimler de yer alıyor.

Her türden bisikleti elektrikli bisiklete dönüştürebilen elektrikli bisiklet dönüşüm kiti tasarlayan Byqee'nin 2020 yılında İTÜ Çekirdek bünyesinde kurulduğunu da paylaşalım. Byqee tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, 2022 yılında bir önceki yıla oranla 4,5 kat büyüdü.

Yeni yatırım turuyla toplanan fon ile yüksek çarpanlı büyümeyi sürdürmeye devam edeceklerinin altını çizen Byqee CEO’su ve kurucu ortağı Burak Işık, global pazarda daha agresif şekilde pazarlamaya yatırım yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.